reklama 

Oblíbený lev je zpátky. Stojí před Uffem

11.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 3797

/VIDEO/ Obdivovaný lev je opět v Trutnově! K Uffu ho dnes ráno umístila zdejší firma Kasper Kovo, která obří sochu z nerezu vyrobila.

Oblíbený lev je zpátky. Stojí před Uffem

Poprvé se ocelový lev v našem městě objevil v půlce června. Před městskou galerii ho nechal v rámci akce Sochy ve městě nainstalovat jeho autor, sochař Michal Gabriel. Sklidil uznání a obdiv. Na konci léta ho však odvezl majiteli, který si ho od něj koupil.

Nyní se lev vrátil. „Všimli jsme si, jak pozitivní ohlas měl. Velmi nás to potěšilo. A protože druhý lev, kterého jsme vyrobili, zatím nemá majitele, rádi jsme ho dočasně nainstalovali k Uffu,“ řekl Jakub Kasper, výkonný ředitel firmy Kasper Kovo.

Lev je dvojčetem „bratříčka“, který stál u galerie. Je téměř dva metry vysoký, skoro dva a půl metru dlouhý, váží přes tunu a půl. Je z nerezové oceli, nařezané z plátů a seskládané na principu 3D tisku. „Lev u galerie měl číslo jedna, ten u Uffa má dvojku. Liší se pouze jediným detailem, číslem na zadní tlapě,“ prozradil Kasper.

Když stál lev u galerie, zaujal mimo jiné proměnami. Podle světelných podmínek totiž téměř neustále doslova měnil barvy. Podle autora Michala Gabriela působí nerezový materiál jako hologram. Neustále se díky tomu proměňuje. „Jakmile se zatáhne nebo se setmí, začne sbírat světlo lamp, totálně se promění. Kdyby vedle něj stál strom, natáhl by na sebe jeho zelenou bravu,“ říká známý sochař.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama