reklama 

Přes padesát let stará rozhledna Žaltman šla k zemi

18.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2213

Jedno z oblíbených výletních míst v regionu, vrchol Žaltman v Jestřebích horách, už nemá svou dominantu. Ale pouze dočasně. Stará rozhledna, která se budovala v letech 1966 až 1967, byla totiž demontována, aby na jejím místě vznikla nová a vyšší vyhlídková plošina.

Přes padesát let stará rozhledna Žaltman šla k zemi

Demoliční práce na původní rozhledně Žaltman se uskutečnily minulý týden od čtvrtka do neděle.

„Jednotlivé úkony demontáže rozhledny na sebe navazovaly podle harmonogramu a všechno proběhlo v plánovaném termínu,“ komentoval demolici starosta obce Malé Svatoňovice Vladimír Provazník a dodal: „Už nyní se těšíme na realizaci projektu nové rozhledy, která bude mít s výhledovými plošinami dvacet dva metrů. Naší vizí je v září 2020 uspořádat symbolický první společný výšlap na novou rozhlednu.“

Stále probíhá veřejná sbírka na novou rozhlednu. Transparentní účet lze kdykoli sledovat. Aktuální vybraná částka je 1 615 956 Kč.

„Každému dárci, který na výstavbu rozhledny přispěje částkou alespoň 5 000 korun, nabízíme umístění jeho jmenovky na schod rozhledny. Stejnou možnost mají i firmy a právnické osoby, pokud na výstavbu rozhledny přispějí částkou alespoň 10 000 Kč. Za vybrané finanční dary v jakékoli výši patří všem velké poděkování,“ uvedl starosta ke sbírce.

(vod, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Stanislav Krčmář

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama