reklama 

Rýbrcoul otevřel hospody a v Trutnově se pilo, zpívalo a tančilo až do hluboké noci

6.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 4716

/VIDEO/ Zatímco deštivé počasí přes den pořádně pocuchalo nervy pořadatelů Rýbrcoula, když nadešel čas závěrečného večerního programu, tak už mohli být klidnější. Poslední část festivalové slavnosti se totiž odehrávala v hospodách, kavárnách a barech. Trutnov se první říjnovou sobotu po roce opět změnil v hudební město plné muzikantů, zpěváků a jejich fanoušků, kteří společně táhli zábavu až do nočních hodin.

Rýbrcoul otevřel hospody a v Trutnově se pilo, zpívalo a tančilo až do hluboké noci

Kdo si plánoval obejít všechny zastávky rýbrcoulské afterparty, tak by zaprvé měl pořádně napilno, jelikož kapely byly v centru města rozesety na šestnácti místech. Ale na druhou stranu, pokud se to někomu podařilo, tak si domů odnesl opravdu duchaplný kulturní zážitek, protože si poslechl hodně stylů muziky.

V Uffu například vystoupila asi největší hvězda letošního ročníku trutnovská rodačka s podmanivým hlasem, éterická klavíristka a skladatelka Barbora Mochowa. V „domovské“ hospodě v Rozmarýnku rozjeli velkou party Jakž Takž. Narváno bylo i v „Irský“ na Benjaming´s Clan, kteří se „vyfikli“ do skotských kiltů.

V Pivovarský do toho řezala Neodůvodnitelná lítost, Marta a Rasputin zase svým šramlem rozduněli Kotvu a punkovým stánkem večera se stala restaurace Pod Hradem. Kousek vedle u „Fotrů“ mixovali elektroswing DJ Wing a výborný saxofonista Hadash a dvojice muzikantů bavila lidi v Caffe Provence, tam hrál Rohořez.

Uklidňující hudbu v podání Boundary Jazz Quintetu nabídl Coffe Bar Bruno. Na jediném venkovním stanovišti ve stanu u Pohody koncertovala skupina Sansaband. Nejvzdálenějšího účastníka - z Moravy - hostila Jednička, kam přicestovala cimbálová muzika Denica ze Zlína, jejíž členové vystoupili v tradičních krojích.

Pod lékárnou, Pasáž, Átrium, U Draka to byla také místa, kde to žilo a kde se stejně jako ve všech ostatních zařízeních dalo do označených uren přispět na dobročinné účely.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek, Jan Bartoš, Kateřina Svobodová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama