reklama 

Setkání studentských samospráv v Hostinném

16.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 384

Spolupráce studentských samospráv, česká společnost a její školství, životní prostředí, stav a perspektivy či 30. výročí sametové revoluce. Tato témata budou předmětem třídenního setkání studentských samospráv, které se uskuteční na gymnáziu v Hostinném od 18. do 20. října.

Setkání studentských samospráv v Hostinném

Cílem akce je propojit studenty, poukázat na problémy dnešní společnosti, jako je životní prostředí nebo klima, zlepšit komunikaci a spolupráci mezi školami, ale také probrat témata, jako je školství a politika.

„Součástí akce bude několik odborných přednášek a besed na tato témata. Dále budeme každé téma rozebírat ve skupinových debatách s hosty, kteří se na daná témata specializují,“ uvedl Matěj Voňka, místopředseda Studentského parlamentu Krkonošského gymnázia a SOŠ v Hostinném. Očekává, že do Podkrkonoší na tuto akci přijedou stovky studentů z desítek škol.

Mezi studenty zavítá řada významných osobností politického a společenského života jako například hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a jeho náměstkyně Martina Berdychová, starostka Hostinného Dagmar Sahánková, ředitelka CERMATu Michaela Kleňhová, forenzní psycholog Joža Spurný, historik Vladimír Wolf či vrchlabský etnolog Libor Dušek.

Zájemci o účast se mohou registrovat do formuláře na stránkách Setkání studentských samospráv.

Jiří Štefek
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.gymhost.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama