reklama 

V Sabaidee pomáhají druhým

21.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1324
 •• Komerční sdělení

Sabaidee, což v překladu z thajštiny znamená „cítím se fajn“, je název pro nově otevřený salón v Trutnově (v prvním patře budovy ČEZu za pivovarem), kde si můžete dopřát thajské a klasické masáže. Místo relaxace, odpočinku, načerpání sil a hlaně úlevy od bolesti je realizací Jiřího Šteinmachera a jeho snu léčit doteky plné pozitivní energie. „Chceme, aby od nás klienti odcházeli s pocitem, že jim chce někdo pomoci, že se o ně někdo stará a přemýšlí o jejich zdraví,“ říká 39letý Trutnovák, kterému v salónu pomáhá rodilá Thajka Pornlapat Khotaya - „Bee“.

V Sabaidee pomáhají druhým

Nemám problémy se zády, nic mě nebolí… Řekněte mi, proč bych měl jít na masáž?
Z důvodu prevence. Většinou totiž lidé přicházejí až, když už je něco bolí, kdy bolest nemůžou vydržet a kdy už jim třeba nepomůžou ani lékaři. To už je ale zpravidla pozdě, protože potom je celý proces masáží na delší dobu. Zatímco pokud člověk chodí na masáže jednou týdně anebo alespoň jednou za dva týdny, tak svým bolestem může předejít.

Kdy a proč jste svou první masáž podstoupil vy?
Bylo mi osmnáct a bolela mě záda ze cvičení. Zjistil jsem, že když budu chodit jen jednou za měsíc, je to k ničemu. Už jsem byl zrovna ve stádiu, že jsem potřeboval chodit pravidelně. Tak jsem začal a zjistil jsem, že bolest a různé bloky se dají masážemi odstranit.

Co vás pak přimělo k tomu, že jste se postavil na druhou stranu a ulevujete lidem od bolesti?
Jednak jsem si udělal kurz fitness trenéra, kde jsme se učili anatomii, což už byl jenom kousek k tomu, abych tyto vědomosti použil i při studiu masáží. Při cvičení jsem si navíc vyhřeznul plotýnku. Lékaři mi říkali, že mi pomůže pouze operace a budu v invalidním důchodu. To jsem nechtěl. Hledal jsem alternativy a jednou z věcí, které mi pomohly byly cviky a masáže. A řekl jsem si, že když to pomohlo mně, tak bych i já mohl pomáhat druhým.

Kdy přišlo takové to hlavní rozhodnutí, že si otevřete masážní salón?
To bylo v roce 2004 po mé první návštěvě Thajska, kde jsem si vyzkoušel thajské masáže. Řekl jsem si, že bych je chtěl dělat i tady, ale než k tomu došlo, musel jsem k tomu ještě vyzrát. Musel jsem ještě spoustu věcí udělat a procestovat kus světa, abych se nakonec vrátil zpátky a rozjel si thajské masáže.

Kde všude jste cestoval?
Moje hlavní cesta vedla na Nový Zéland, odtud do Austrálie a jihovýchodní Asie. Byli jsme v Barmě, Vietnamu, Bali, Kambodži a Thajsku. Když jsme se tam s přítelkyní vrátili pošesté posedmé, tak už jsme začali hledat thajskou masérku. Nechtěl jsem, aby mi ji našla nějaká agentura, ale chtěl jsem si ji najít sám, protože si myslím, že věci nejsou náhodné a lidé se potkávají ve chvílích, kdy to zrovna má být. Trvalo to dva měsíce.

Než jste potkal vaši současnou kolegyni…
Nebylo to tak jednoduché. Měl jsem domluvené čtyři holčiny, dvě na severu a dvě na jihu. Jel jsem tam za nimi už se smlouvami, ale nakonec nedopadla ani jedna, takže jsem byl zoufalý. S přítelkyní jsme pak naštěstí potkali jednoho staršího pána a zkusili se ho zeptat, jestli by o někom nevěděl. On nás přivedl do salónu, kde jsem potkal Bee. Celý proces, než jsme podepsali smlouvu a dostal jsem ji sem, pak trval devět měsíců. Obnášelo to strašně moc papírování a byrokracie.

Čím si vás Bee získala a proč vůbec thajské masáže?
Thajsko mě chytlo za srdce. Teď naposledy jsem tam byl už podeváté. Myslím si, že thajské masérky dokážou najít ten pravý problém, který vás trápí, a odblokovat ho. Nezaměřují se pouze na bolestivé místo, které je již pouze následkem prvotního problému, který však právě ony umějí najít. Třeba na stehně a díky tomu odblokovat bolest zad. Proto jsou asi thajské masérky tak žádané, jsou opravdu výborné. A proč Bee? S přítelkyní jsme vyzkoušeli spoustu masáží a masérek, možná stovku, než jsme přišli na to, která bude ta pravá. Dostali jsme se až do fáze, že když se nás někdo dotknul, tak už po dvou minutách jsme tak nějak tušili, jestli to bude stát za to nebo ne. U Bee jsme to věděli po jedné minutě. Skutečně jsme cítili ten dotek i energii. Je to nejlepší, co jsem v Thajsku zažil, nehledě na to, že je to člověk, který má srdce na pravém místě. A tu energii, kterou má v sobě, dokáže předat lidem a hlavně jim pomoct.

Řekla vám, jak dostala k masážím?
Chodila do jedné fabriky, kde pracovala na dvanáctihodinové směny, stejně jako já tady v Tycu nebo Continentalu. Ekonomika šla však v Thajsku dolů, tak jí přátelé řekli, že pokud chce najít novou práci, tak jedna z možností jsou masáže a udělat si kurz. Žila na ostrově Ko Samui, kam jezdí hodně turistů, což byla příležitost dělat masáže. Hodně cizinců je vyžadovalo.

Jak vypadá tradiční thajská masáž?
Je to takové spojení jógy a masáže. Někdy se říká, že je to jóga pro líné, protože masérka s vámi dělá takové ty cviky jako při józe. Ale tím právě dokáže najít ty akupresurní body, díky nimž dokáže ten blok odblokovat. To se bavíme o thajské masáži bez oleje. Olejová je trošku jemnější. Doporučení je, že pokud jste ještě nebyli na klasické thajské masáži, tak je lepší začínat s olejovou, kde se člověk víc uvolní. Klasická thajská masáž je víc divoká. Může i bolet.

Jaké další masáže v Sabaidee nabízíte?
Mám kurz na relaxačně-sportovní masáže. Jedná se o takové ty klasické masáže, které pocházejí ze Švédska, nabízí je většina salónů u nás v Trutnově. Už jsem však do nich i trošku zakomponoval hmaty z těch thajských. Dále provádím havajskou masáž (Lomi Lomi), kde se používají také lokty a předloktí a člověk může víc tlačit. V nabídce máme i lávové kameny, horký olej, což je vhodné do nadcházejících chladnějších dnů. Bee umí i masáž obličeje, která je velice příjemná, masáž nohou a bylinnou masáž, jež se provádí nahřátými plátěnými váčky naplněných bylinkami.

Využíváte i nějaké zvláštní pomůcky?
Ano, máme tibetskou zpívající mísu, se kterou jsem se naučil pracovat v Chiang Mai. Dá se z ní jednak čerpat energie a pak s ní můžu masírovat. Když člověk leží, tak se mísa rozezní a jezdí se s ní po těle a skrz vibrace se do svalů předává energie. V kombinaci s klasickou masáží a prvky thajské masáže je to technika, kterou mám vypilovanou do hloubky. 

Jak dlouhé provádíte masáže?
Masáže začínáme na hodině, pod hodinu nejdeme, protože si myslím, že za půlhodiny se nedá udělat ta správná masáž. Thajské masáže doporučujeme hodinu a půl, aby se tělo opravdu promasírovalo celé. A jak jsem zmínil, chodit alespoň jednou za dva týdny, i když jednou za týden by bylo lepší. Když bude chodit někdo jednou za měsíc, tak je to jako by pokaždé začínal od začátku.

Oficiální otevření salónu se uskutečnilo 8. září, kdy jste uspořádali den otevřených dveří. Setkala se akce s ohlasem?
Myslím, že ano. Dorazilo asi kolem šedesáti lidí, kteří se mohli přijít podívat, kdo jsme, kde jsme, dát si nějaké občerstvení a vyzkoušet si pár technik.

V Trutnově je spousta míst, kam si zajít na masáž. Proč by lidé měli jít zrovna k vám?
Chceme se prezentovat lidštějším přístupem. Chceme zákazníkům nabídnout příjemné prostředí, chceme s nimi komunikovat o jejich problémech, protože dokážeme najít, co je bolí. Po masáži si určitě u čaje promluvíme o tom, jak nejlépe pokračovat dál, jaká masáž by byla vhodná a následně vybereme terapii. Tím chceme být jiní. Nechceme, aby k nám přišli dali peníze a odešli. Ale aby si řekli: Aha, tam se o nás někdo stará a přemýšlí nad tím, abychom byli zdraví a chce nám pomoct.

Čím jste se živil předtím, než jste se stal masérem?
Pracoval jsem různě po fabrikách, jako čalouník i jako truhlář, kterým jsem se vyučil. Takže ta lehátka, která vidíte v našem salónu, jsem si vyrobil sám. Kamarádi z firmy MESI mi nabídli, že mi je udělají, ale já jsem to odmítl s tím, že do toho chci vložit vlastní energii, abychom se tady cítili dobře. Moc jim děkuji, že mi dali prostor a měl jsem možnost si to u nich vyrobit. Za pomoc s čalouněním zase děkuji Martinovi Sapárovi. A samozřejmě velké poděkování za podporu a výdrž patří mojí přítelkyni Petře Hukelové.

Křižíkova 65, 541 01 Trutnov
Tel.: +420 606 812 411
sabaidee@sabaidee-masaze.cz
www.sabaidee-masaze.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama