reklama 

Vozíčkáři si pestře a naplno užívali příjemné letní měsíce

2.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 388

Klub vozíčkářů v Trutnově ani v příjemném letním období nezahálel a věnoval se rozmanitým aktivitám výlety počínaje, a to i do sousedního Polska, přes obdivování dravce či psa, oslavy narozenin až po návštěvu známého trutnovského malíře Jiřího Gruse přímo v sídle klubu, faře Církve československé husitské.

Vozíčkáři si pestře a naplno užívali příjemné letní měsíce

Členové klubu v srpnu zavítali na renesanční zámek v Častolovicích, jehož majitelkou je hraběnka Sternbergová. Na zámku mají schodišťovou plošinu pro vozíčkáře. Jen dva z naší skupiny poznali, co to je, když se plošina porouchá po ukončení prohlídky. Za asistence několika zámeckých průvodců a jednoho trutnovského návštěvníka se oba dostali zpět do přízemí,“ uvedl ředitel klubu Jan Roček.

Součástí výletu byla nejen prohlídka zámku, ale také v zahradách mini zoo, kde vozíčkáři viděli poníky, kozy, bretoňské ovce, lamy i pštrosa a další zvířata, z nichž některá mohli také nakrmit. Na začátku září přijel do sídla klubu starosta Rtyně v Podkrkonoší Zdeněk Špringr. „Přivezl k nám výra velkého a psa plemene irský setr. Jediný, kdo neměl ze zvířecí návštěvy radost, byla farní kočka Beruška. Kromě ukázek zvířecích miláčků pohovořil o svém městě a nedalekých Jestřebích horách,“ prozradil Roček.

Nedlouho poté se vozíčkáři vypravili k severním sousedům do Polska na nákupy. Ve městě Kudowa Zdrój přes nepříznivé počasí zavítali do tržnice, a kromě toho ochutnali smažené pstruhy z tamní rybárny. Vozíčkáři absolvovali také dvě oslavy. V srpnu svátek svého kamaráda Luďka a v září pak narozeniny ředitele klubu Ročka. Nevšední návštěvu na faře měl klub v druhé polovině srpna.

Hostem byl tentokrát známý trutnovský malíř a čerstvý držitel Kulturní ceny města Trutnova Jiří Grus. Tento výtvarník, kreslíř a autor komiksových knih je mimo jiné výtvarným autorem knihy Drak nikdy nespí o historii vzniku města či ilustrací knih Bohumila Hrabala, Karla Poláčka, Jaroslava Haška a dalších pro nakladatelství Karolinum.

„Nám představil ilustrace knížky Jaroslava Foglara o Rychlých šípech. Jeho ilustrace jsou velmi zdařilé a některé překvapilo, že je maloval kvašem a akvarelem. A malovat akvarelem barevné obrázky – komiksy vyžaduje doopravdy nemalý talent i malířské umění,“ přiblížil ředitel Roček. Podle něj byla beseda velmi příjemná a někteří členové klubu dokonce projevili zájem o francouzské vydání knihy Drak nikdy nespí.

(hyš, tz)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Klubu vozíčkářů

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama