reklama 

Vybíráme povinné ručení: 5 nejdůležitějších bodů

5.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 740
 •• Komerční sdělení

Povinné ručení (pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) musíte ze zákona uzavřít jako majitel každého vozu, který vyjede na komunikaci či je na ní zaparkovaný. Chrání vás před škodami, které byste mohli způsobit jiným řidičům, ať už na zdraví nebo na majetku. Jak ale takovou pojistku vybrat? Přečtěte si více v článku, který vám pomůže zorientovat se v důležitých bodech při výběru povinného ručení.

Vybíráme povinné ručení: 5 nejdůležitějších bodů


Podle čeho se řidiči rozhodují
při uzavírání povinného ručení?


1. Cena

Nejvíce majitelů aut se před uzavřením povinného ručení rozhoduje podle ceny, na pomoc si v tomto případě berou internetové srovnávače. Výška výdaje za pojištění je sice důležitá, ale nejlevnější produkt na trhu je obvykle také ten nejméně výhodný. Kromě ceny věnujte pozornost i dalším parametrům, o kterých zjistíte více v dalších bodech.

2. Limit pojistného plnění

Zaměřte se na částku limitu pojistného plnění - ze zákona je jeho minimální hranice 35 milionů Kč za majetek a 35 milionů Kč za zdraví případně poškozených osob. Při větší či hromadné nehodě však nemusí být toto minimum dostačující. Proto je lepší si pár stokorun ročně připlatit a limit si navýšit alespoň na 70/70 milionů Kč, případně můžete využít až maximální možnou částku ve výši 250/250 milionů Kč.

3. Připojištění

Věnujte pozornost všemu, co za cenu povinného ručení dostanete - je v něm pouze „holé“ pojištění odpovědnosti, nebo je součástí balíčku i havarijní či úrazové připojištění? Některé instituce nabízí další služby, které by se vám mohly hodit, např. připojištění rozbití skel, zapůjčení náhradního vozidla po nehodě nebo připojištění osobního majetku v autě. Zeptejte se u své pojišťovny, jaké služby máte v ceně povinného ručení.

4. Frekvence platby

Na frekvenci placení pojištění záleží - odvíjí se od ní i finální cena za pojistku. Zatímco za čtvrtletní a pololetní platbu vás nejspíše žádná odměna nečeká, pokud zaplatíte celou částku jednou ročně, můžete na pojistném dostat slevu.

5. Bonusy

Za bezeškodní průběh pojištění v předchozím roce (nezpůsobíte žádnou nehodu) získáváte bonus, který uplatníte při další platbě jako slevu. Čím déle jezdíte bez nehod, tím vyšší bude vaše sleva, bonusy se sčítají. Při přechodu na jinou pojistku si převedete i stávající bonusy, o slevu tedy při změně pojišťovny nepřijdete.

Nejvíce ušetříte, budete-li jezdit opatrně

Při zakládání nebo změně povinného ručení se zajímejte, co vše za své peníze dostanete. Samotná cena není vhodným vodítkem při výběru kvalitní pojišťovací služby. Roční frekvence placení a bonusy vám pomohou se snížením výsledné ceny za pojistku, nejvíce se ale vyplatí jezdit opatrně - nehody vás mohou přijít pěkně draho.

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama