reklama 

Základní škola V Domcích má žáky oceněné univerzitou v Cambridgi

9.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1403

Slavnostní předání certifikátů žákům, kteří úspěšně složili zkoušky z angličtiny konané pod záštitou Cambridge University, se minulý týden uskutečnilo v ZŠ v Domcích. Trutnovská škola se v loňském roce zapojila do projektu, který vyvrcholil mezinárodní zkouškou z anglického jazyka.

Základní škola V Domcích má žáky oceněné univerzitou v Cambridgi

„Nechávali jsme si posoudit kvalitu naší školy a zjistili jsme, že v jazykové úrovni se pohybujeme opravdu nad rámec České republiky. Proto jsme pak přišli s tímto nápadem, jak školu zase posunout v nějaké vizi dál,“ uvedla ředitelka ZŠ V Domcích Zuzana Horáková Radová, proč se zapojili do projektu Young Learners English (YLE).

Jedná se o mezinárodní zkoušku z angličtiny pod záštitou Cambridge University. Specifická je v tom, že je přizpůsobená dětské mentalitě a jsou v ní témata dětem blízká. Jinak má zkouška průběh jako každá jiná mezinárodně uznávaná zkouška pro dospělé. Je v ní tedy poslechová gramatická a konverzační část. Pravidla, která děti musí dodržovat, jsou stejná jako u zkoušek pro dospělé, například zákaz mobilních telefonů, do zkouškové místnosti si mohou vzít pouze penál a čistou vodu, po dobu zkoušky nesmí opustit místnost…

„Je super, že si děti zvyknou, jak taková zkouška probíhá, a až budou dělat tu velkou zkoušku, tak už nebudou tolik nervózní,“ sdělila učitelka anglického jazyka Lenka Jakwerthová, která po celý rok vedla kroužek. Ten probíhal hodinu a půl každé úterý po vyučování.

Na ZŠ V Domcích se v loňském školním roce pořádaly dvě úrovně zkoušky - pro Starters, kam chodili loňští čtvrťáci, a pro Movers, kde se v angličtině zdokonalovali šesťáci a sedmáci. Zkoušky prováděla Eva Margolienová z Evropského vzdělávacího centra v Pardubicích, které je autorizované zkouškové centrum Cambridge English zkoušek.

Když je zkouška u konce, vše se zapečetí do boxu a odesílá se do Velké Británie, kde jsou testy opraveny a následně jsou vyhotoveny certifikáty, které putují k dětem. Na certifikátech děti naleznou, jak jim která část zkoušky šla a na kolik procent ji splnily. Jak trutnovští žáci dopadli? „Prý ještě neměli skupinu dětí, kde to všichni udělali tak dobře,“ potěšilo učitelku Lenku Jakwerthovu.

Tyto zkoušky připravují děti na vyšší úrovně, děti vědí, jak zkouška probíhá a více si věří. Jsou také obrovským motivačním faktorem pro další studium angličtiny.

„Protože víme, jak je studium jazyků důležité, chceme v těchto zkouškách pokračovat a udělat z nich tradiční součást výuky na naší škole,“ prozradila ředitelka Zuzana Horáková Radová s tím, že letos v listopadu navíc chtějí pro žáky devátých ročníků pořádat už zkoušky KEY fs. „Certifikát o úspěšném složení této zkoušky úrovně B1 si pak mohou přiložit k přihláškám na střední školu a získat tím body navíc,“ doplnila.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama