reklama 

Otevírá se Alvazo! Dopřejte si gastronomický zážitek se vším všudy

3.8.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 8639
 •• Komerční sdělení

Moderní středomořská kuchyně, která si bude zakládat na čerstvých surovinách a tradiční receptuře, oživí trutnovskou gastronomickou scénu! Ve Skřivánčí ulici se v pátek 9. srpna v 10 hodin otevře grill & restaurant Alvazo, který však nebude jen zážitkem pro chuťové buňky. Pozornost upoutá i nápaditým designem interiéru, a tak celkově by si hosté měli užívat příjemnou atmosféru stylového podniku.

Otevírá se Alvazo! Dopřejte si gastronomický zážitek se vším všudy

Za nápadem nové restaurace jsou tři spolumajitelé chorvatského původu, bratři Alfred a Valentin Laci a Zoran Bilić. Pokud zaměříte svou pozornost na úvodní písmena jejich křestních jmen, tak se hnedle dovtípíte, jakouže to hříčkou vznikl název Alvazo.

„Restauraci jsme se rozhodli otevřít, protože chceme uplatnit naše zkušenosti z gastronomie a našim hostům chceme nabídnout skutečný gastronomický zážitek. Ne, aby se jenom najedli, ale opravdu si pochutnali,“ říká Zoran Bilić, jenž se deset let pohyboval v gastronomii ve španělském Tenerife. Jeho dva společníci pro změnu dvanáct let úspěšně provozovali jednu z trutnovských restaurací a vlastnili restauraci na chorvatském pobřeží. „Chceme skloubit naše zkušenosti a znalosti, abychom tady vytvořili něco, co není tak časté,“ poukazuje Bilić.

V nabídce restaurantu Alvazo najdeme především velice kvalitní steaky a grilovaná masa dle tradiční receptury, ale také čerstvé ryby a mořské plody i další zajímavé pokrmy. Ty mají jak skvěle chutnat, tak potěší svou prezentací na talíři. O gastro zážitek se bude starat tým kuchařů, v jehož čele stojí právě chorvatští bratři Alfred a Valentin s tím, že hlavní způsob připravování surovin se bude odehrávat na grilu.

Zahnat žízeň pomůže výčep s Plzní a Kozlem. Na své si přijdou i milovníci kvalitního alkoholu, kávy nebo vína (česká, italská, jihoamerická, francouzská, portugalská). Alvazo osloví hosty jak standardním sortimentem, tak v nabídce bude mít i zajímavější věci, pokud by si chtěl někdo dopřát něco lepšího. „Je ale potřeba říct, aby se mezi lidmi nezačaly šířit fámy, že naše restaurace bude nějaké drahé místo a leknou se toho. Naopak budeme přístupní všem,“ zdůrazňuje Zoran Bilić a doplňuje, že chystají i obědová meníčka.

Filozofií podniku je od počátku vytvářet přátelskou atmosféru díky milému a pozornému personálu a také prostředí, ve kterém se budete cítit výborně ihned po příchodu. Restaurace, která se nachází kousek od kruhového objezdu s Rýbrcoulem, poskytne v budoucnu komfort ve třech patrech budovy, kam se díky výtahu a bezbariérovému přístupu dostanou bez potíží i vozíčkáři.

Hlavní prostor restaurace je ve druhém patře. Místnost s kapacitou asi šedesáti míst je rozdělená na dvě části. V otevřené sekci se posadíte k hezkým kulatým stolům, druhý sektor vytváří boxy, které poskytnou větší pocit soukromí, přičemž obě části propojuje dlouhá lavice podél stěny pod okny. Podle potřeby bude možné stoly různě formovat. Ve druhém patře jsou i kuchyň a sociální zařízení.

Místnost v prvním patře je o trošku větší a měla by být multifunkční. „Rádi bychom tam vybudovali salónek nebo dva, jeden větší, druhý menší. Konceptem jsem se už zabývali, ale ještě to není úplně zralá myšlenka. Mohla by tam hrát živá hudba, nebo by místo sloužilo pro pořádání různých školení a konferencí,“ vysvětluje Zoran Bilić s tím, že uvést do provozu první patro budovy plánují na podzim. Až příští léto se pak otevře třetí patro, kterým je myšlena terasa na střeše. „Není to jen můj subjektivní pocit, ale bude vypadat úžasně. Na jednu stranu je krásný výhled na Černou horu a na druhou je vidět město,“ popisuje Bilić.

Podstatné je i zmínit, že před restaurací je k dispozici parkovací plocha pro cca 20 aut, která se uvolní po firmě GOS, jež se stěhuje do Poříčí. V klidu si sem tak můžete zajet na romantickou večeři ve dvou, rychlý oběd, pracovní schůzku, nebo v létě jen tak na skleničku. „Nemyslím si, že lokace restaurace by měla být handicapem a jestli by pro někoho měla být případnou překážkou, chceme ji odstranit tím, že ta gastronomie bude stát za to,“nechává se slyšet chorvatský gurmán.

„Líbí se nám, že místo nemá historii a nevleče se s ním žádná minulost. Máme čistý štít a od prvního dne budeme tvořit naši reputaci. Vím, že to bude znít jako fráze, ale nechceme podcenit nic - gastronomii, suroviny, obsluhu, interiér, atmosféru... Chceme, aby to všechno hrálo dohromady,“ přeje si Zoran Bilić.

Alvazo bude otevřené denně od deseti dopoledne do deseti hodin večer s tím, že od pátku do neděle bude otevírací doba prodloužena. Pokud jste sběratelem gastronomických zážitků, milujete dobré jídlo a stylové prostředí, pak by pro vás Alvazo mělo být tou správnou volbou.


Skřivánčí ulice, 541 01 Trutnov
tel.: 770 120 057
www.alvazo.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama