reklama 

Spisovatelka s kořeny v Trutnově pojede do Keni pokřtít svou knihu

12.8.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 610

„Jsem nadšená. Stále nemohu uvěřit, že se to skutečně děje,“ říká autorka, které se tak splnil její největší sen. Řeč je o trutnovské rodačce, spisovatelce Haně Hindrákové, jejíž nejnovější román Nezlomný – Unbreakable vychází v anglickém překladu tento měsíc v nakladatelství Moran Publishers. Hindráková se tak stává první českou autorkou, jejíž kniha je publikována v subsaharské Keni.

Spisovatelka s kořeny v Trutnově pojede do Keni pokřtít svou knihu

„Publikovat knihu v zahraničí je neuvěřitelně těžké, řekla bych, že téměř nemožné a mně se to podařilo. A navíc v mé milované Keni,“ říká s úsměvem autorka, která se soustřeďuje na romány z afrického prostředí. Ani kniha Nezlomný, což je poutavý příběh Josepha „Njora“ Njorogeho, který se stal po nešťastných rodinných peripetiích dítětem ulice, popisuje reálie dětí se stejným nebo podobným osudem, není výjimkou. Čtěte také.

Spisovatelka se nyní již posedmé chystá do Keni. Hlavním důvodem její cesty je tentokrát slavnostní křest knihy Nezlomný – Unbreakable, který se uskuteční 10. září od 14 hodin ve velkém sále hlavní nairobské knihovny Kenya National Library Building. Čtěte také. Kromě toho dalším cílem cesty je osvěžit si keňské prostředí, aby dopsala svou novou knihu, která se bude odehrávat nejen v Keni, ale i v prostředí jejích oblíbených společenských tanců. Román, který má prozatím jen pracovní název, vyjde na jaře 2020 v nakladatelství Alpress.

Během pobytu v Keni se spisovatelka Hindráková také setká s nairobskými svépomocnými skupinami, od nichž nakupuje šperky pro svůj projekt Dárky s myšlenkou a rovněž chce navázat nové obchodní vztahy s kmenem Masajů.  „Čtenářky mě často kontaktují, že by měly zájem o šperky vyráběné přímo masajskými komunitami, a tak jsem je zkusila kontaktovat. Dělají překrásné věci, o které bude v Česku určitě zájem,“ vysvětluje.

Zároveň zdůrazňuje, že je pro ni důležité a rovněž je to jeden z principů jejího projektu, aby nakupovala výrobky přímo od zdroje a umožnila tak chudým lidem možnost obchodu, ke kterému by se jinak neměli šanci dostat.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Hany Hindrákové

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama