reklama 

Video připomíná skvělý úspěch studentů s formulí „Cihla“

6.8.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 309

/VIDEO/ Letní prázdniny jsou kousek za polovinou a žáci nabírají síly na příští školní rok. To se týká i kvarteta studentů Střední průmyslové školy v Trutnově, které v červnu dosáhlo nečekaného úspěchu při své premiéře na republikovém finále projektu Rychlé závodní vozy v Národním technickém muzeu v Praze.

Video připomíná skvělý úspěch studentů s formulí „Cihla“

I když jsme o druhém místě v celkovém pořadí H59 Racing Teamu ve složení Adam Tryzna, Ondra Horák, Petr Šimůnek a Janek Plaček už čtenáře Trutnovinek informovali, stojí tento triumf, při němž jejich rychlé auto bylo při finále nejrychlejší, znovu připomenout. Reprezentovali totiž nejen svou školu (www.spstrutnov.cz), ale také město Trutnov.

Ohlédnutím za jejich důkladnou přípravu, která trvala 200 hodin, a pak šokující premiérou v Praze, je krátký dokument, jenž nyní spatřil světlo světa a mapuje úsilí mladých a schopných studentů. Jejich šéf Adam Tryzna, který byl iniciátorem vytvoření zmenšeného vozidla formule s přezdívkou „Cihla“, upozornil, že výkon trutnovského týmu porotu zcela zaskočil. Čtěte také.

Výkon vozu a schopnosti jeho tvůrců velmi potěšily i ředitele průmyslovky Vladislava Sauera. „Považuji to za výjimečný úspěch a úžasnou reprezentaci naší školy,“ řekl. Také dlouholetého podporovatele této vzdělávací instituce Rudolfa  Kaspera, majitele zdejší rodinné firmy, úspěch studentů potěšil a chystá se je i nadále podporovat. Studenti mají v budoucnosti v tomto ohledu své plány, nejlépe v příštím ročníku rychlých vozů zvítězit. Čtěte také.   

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jaroslav Beran

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama