reklama 

Na svačinu? Ne. Na psí „hovínka“? Ano. Uklízejte po svých psech

5.2.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 975
 • komentářů 1

Častý pohled. Pán či paní jdou po ulici a telefonují, zatímco na jejich pejska to přijde a uleví si na chodník. Jeho majitelé na něj spokojeně mrknou a pokračují v chůzi. Tuto praxi chce město změnit, proto je na jeho území nainstalovalo 99 stojanů se sáčky na psí exkrementy, které jsou zcela zadarmo.

Na svačinu? Ne. Na psí  „hovínka“? Ano. Uklízejte po svých psech

Někdo „hovínka“ po psech sbírá, někdo zásadně ne. Radnici tedy nezbývá, než na lhostejný přístup těch méně pořádných apelovat a doufat, že budou po svých čtyřnohých mazlíčcích uklízet. „Bohužel v zimním období řada pejskařů spoléhá na sníh, který psí exkrement zakryje. Později však chůze po ulici připomíná cestu minovým polem. Proto bych moc chtěl požádat všechny pejskaře, aby u sebe vždy měli sáčky, které lze získat zdarma,“ říká starosta Ivan Adamec.

Stojany sáčky pravidelně doplňují pracovníci Technických služeb. Ty ale často ve velkém mizí a neslouží svému původnímu účelu. „Není výjimkou, že sáčky doplníme a v tu ránu přijde někdo, kdo si celý balíček odnese. Sáčky pak rovněž nalézáme v odpadu použité velmi různě, například v nich byly viděny zabalené školní svačiny. Proto prosím nejen pejskaře, ale i další, aby sáčky brali jen v nutném počtu,“ nabádá občany Lumír Labík, ředitel Technických služeb.

Majitelé psů si mohou sáčky na psí exkrementy vyzvednout zdarma ve stojanech, v inforecepci městského úřadu nebo při hrazení poplatků ze psa na finančním odboru. „Někteří tuto možnost vzorně využívají. Nezbývá, než spoléhat na lidskou ochotu a čistotnost. Závisí na každém z nás, zda budeme žít v čistém a uklizeném městě,“ dodal starosta. Loni město rozdalo 365 tisíc sáčků, které stály 50 tisíc korun. 

Trutnovská radnice vyzývá majitele psů, aby po svých zvířatech uklízeli a ve stojanech brali jen skutečně potřebné množství sáčků pro danou chvíli. Město informace také umístilo na vývěsní plochy ve formě žlutých plakátů. Strážníci městské policie se v současné době zaměří na osoby venčící psy. Za znečišťování veřejného prostranství jim totiž hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

5.2.2019 Martin Procházka
Zamerit se mestaci meli jiz davno. Ja bych brutalne zdrazil poplatky za psa a z vybranych penez velmi dobre zaplatil lidi na uklid. Jezdil tu kdysi deda na babete a tam mel vysavac.,

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama