reklama 

Šest tun těžkou magnetickou rezonanci stěhovali jeřábem

4.2.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2228

Ne každý přístroj, který používá Oblastní nemocnice v Trutnově k vyšetřování pacientů, má takovou hmotnost, aby k jeho stěhování musel být použit jeřáb. Zbrusu nová magnetická rezonance, která byla dnes do nemocnice přivezena nákladním automobilem a poté instalována v radiodiagnostickém oddělení, přítomnost jeřábu vyžadovala. Přístroj totiž váží šest tun!

Šest tun těžkou magnetickou rezonanci stěhovali jeřábem

Do nových prostor, které jsou v současné době ještě rozestavěné a kam se bude instalovat potřebná technologie, byla rezonance stěhována přímo z ulice Maxima Gorkého. Stavbaři v této souvislosti museli udělat velkou díru do zdi objektu, protože přístroj by kvůli svým rozměrům „neprošel“ dveřmi. Tato nejmodernější technika by měla být zprovozněna na přelomu měsíců března a dubna.

„Přístroj bude znamenat významný posun v diagnostice, širší spektrum výkonů a také kratší dobu vyšetření,“ zaznělo k využití nové technologie z nemocnice. Nová magnetická rezonance stála téměř 29 milionů korun a nemocnice na ni získala dotaci ve výši 85 procent z Integrovaného regionálního operačního programu.

Magnetická rezonance je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. S její pomocí lze mimo jiné získat řezy určité oblasti těla, ty dále zpracovávat a spojovat až třeba k výslednému 3D obrazu požadovaného orgánu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama