reklama 

Stavební práce v areálu Na Nivách finišují, ostrý provoz by měl být zahájen v září

25.2.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2998

Rozsáhlá rekonstrukce areálu Na Nivách v Trutnově a dostavba zdejšího Střediska volného času (SVČ) za bezmála 200 milionů korun, která byla zhruba před rokem zahájena poklepem na základní kámen, rychle finišuje. V současné době se dokončují interiéry.

Stavební práce v areálu Na Nivách finišují, ostrý provoz by měl být zahájen v září

Podle stavbyvedoucího David Matěna z dodavatelské stavební společnosti BAK by měly být vnitřní prostory dokončeny během jednoho až dvou týdnů. „Pak se odstraní vady a nedodělky,“ uvedl. V průběhu měsíce březnu se uskuteční venkovní terénní práce, v dubnu bude stavba předána a SVČ se bude do areálu stehovat v červnu s tím, že o prázdninových měsících projde areál zkušebním provozem.

„Ostrý provoz by měl být zahájen v září,“ řekl ředitel Střediska volného času Josef Khol. Do zbrusu nových vnitřních prostor se bude vcházet přes recepci a pro návštěvníky nebude chybět ani kavárna. Součástí objektu jsou také dílny a moderně vybavené divadlo. „Kromě vnímání divadla, budou moci návštěvníci ovládat i veškerou techniku,“ prozradil ředitel SVČ.

Na své si přijdou i příznivci sportu, protože zrekonstruované prostory nabízejí halu s obří obrazovkou pro sportovní i kulturní akce a taneční sály se speciální podlahou. Dominantou je lezecké centrum, k němuž je přístup i ze střechy objektu. Jak přiblížil Khol, je určené zejména pro děti, které se chtějí naučit lézt. Venkovní část nabízí tak zvanou ferratovou cestu, což je zajištěná cesta s železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup a terasy.

„V exteriérech areálu jsou už mimo jiné připraveny dětské hřiště, 3D bludiště, velká věž se skálou či lanový park. K dispozici rovněž bude potřebné parkoviště,“ dodal ředitel SVČ, který si přeje, aby v rámci areálu sportovní, kulturní, společenský a volnočasový život fungoval na patřičné úrovni.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama