reklama 

Stranický klub SPD v Trutnově zrušili. Kvůli volebnímu fiasku

28.2.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2475

/AKTUALIZOVÁNO/ Turbulence uvnitř hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) nekončí. Vedle zrušení buňky SPD v Moravskoslezském kraji přistoupilo stranické předsednictvo ke stejnému kroku i v Královéhradeckém kraji. Její buňka byla podle zjištění serveru iRozhlas.cz dokonce zrušena již v polovině ledna letošního roku. Tímto opatřením byly zároveň „stopnuty“ lokální stranické kluby v Hradci Králové, Jičíně a Trutnově.

Stranický klub SPD v Trutnově zrušili. Kvůli volebnímu fiasku

Podle bývalého předsedy SPD v Královéhradeckém kraji a poslance Zdeňka Podala, který zrušení místních organizací inicioval, za tímto krokem stál propad v loňských komunálních volbách a neochota konkrétních lidí přijmout za volební fiasko osobní zodpovědnost. SPD v Královéhradeckém kraji dosáhla nejhoršího výsledku ze všech krajů a nezískala ani jednoho komunálního zastupitele. V Trutnově SPD se ziskem 3,99 procenta skončila hluboko v poli poražených a ani zde nezískala žádné zastupitelské křeslo.

Šéfka trutnovské buňky a donedávna místopředsedkyně krajské organizace Luďka Tomešová (na snímcích) uznala, že volby skončily neúspěchem. Řešit situaci však chtěla jinak. „Pokládat funkce po prohrané bitvě je fakt laciné gesto. Přitom před námi jsou další volby a členové hnutí potřebovali spíš zmobilizovat,“ uvedla pro Trutnovinky. Za děním v královéhradecké buňce vidí ambice Zdeňka Podala, který chce do čelních pozic v lokální struktuře budoucí obnovené buňky protlačit svoji asistentku. Ten to však odmítl. "Paní Tomešová uvádí zástupné argumenty. Poslední čtvery volby dopadly špatně. Ona ztratila jakýkoliv kredit a já jsem očekával, že to sama uzná a odstoupí. Nové plnohodnotné vedení královéhradecké organizace bude zvoleno v červnu a konference si do svého čela vybere lidí, jaké bude chtít," uvedl pro Trutnovinky Podal.

Do červnové konference tak dočasně nově vznikající krajskou organizaci povedou René Salay a Andrea Pajgerová, která loni na podzim neúspěšně kandidovala do Senátu na Náchodsku. "Za těmito lidmi stojí alespoň nějaká práce a výsledky," doplnil k výběru dočasného vedení Podal.

Na otázku ohledně svého dalšího možného angažmá v SPD odpovídá Tomešová stručně „bez komentáře“. „Proti zrušení regionálního klubu jsme se ohradili. Poslali jsme dopis předsednictvu a revizní komisi a budeme vyčkávat, jak se k tomu postaví. Do dvou týdnů by mělo být jasno,“ uzavírá Tomešová.

Jiří Štefek
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Trutnovinky

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama