reklama 

Texlen naproti Autostylu se bourá, čeká se na zpracování projektu k využití místa

23.2.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 4209

VIDEO: To, o čem se spekulovalo už v roce 2016, že se budou bourat budovy bývalého podniku Texlen v Horské ulici 52 v Trutnově naproti Autostylu, se stává skutečností. Do budovy někdejšího ředitelství podniku v blízkosti kruhového objezdu se právě zakously bagry.

Texlen naproti Autostylu se bourá, čeká se na zpracování projektu k využití místa

Po prosincovém bourání jednoho z nejstarších objektů na území města, bývalé dávné papírny v témže areálu, jde k zemi další svědek někdejší slávy textilního průmyslu. To už před více než třemi lety avizoval Jiří Karásek, předseda představenstva tehdejšího majitele budov a pozemku firmy Textil Invest Group. „Byly vyčerpány snahy o obsazení prostor v nynějším dispozičním stavu,“ řekl s tím, že místo by se mělo revitalizovat na zcela čisté pozemky vhodné k výstavbě.

„Na strategickém místě, které přiléhá k centru města, by měly vzniknout nové expanzní plochy pro provozovny služeb či obchodu, popřípadě polyfunkční domy,“ uvedl tehdy Karásek. Situace se během let ale poněkud změnila. Loni v prosinci, když se bourala bývalá papírna, nám Karásek, dnešní předseda představenstva společnosti Slezan Holding, prozradil, že tato firma prodala značnou část pozemků bývalého ředitelství Texlen naproti Autostylu.

V té době proběhlo vkladové řízení do katastru nemovitostí. „Novým vlastníkem je společnost Autostyl,“ prozradil Karásek s tím, že bourání budovy je čistě v režii právě Autostylu. A to se týká také přední části areálu. Ta se demoluje stejně, jako bývalá papírna, která stála v zadním traktu. Bourací práce dnes potvrdil Jan Kranát, předseda představenstva Autostylu, firmy, která je autorizovaným prodejcem automobilů.

„Tuto budovu jsme kupovali už před dvěma lety. Podle studie se zbourá přední budova z padesátých let stejně jako se bourala ta zadní. Zůstane ta hlavní prostřední část. Vepředu a vzadu pak vzniknou přístavby,“ vysvětlil Kranát. Využívat se bude zatím objekt, který zůstane stát. Jaké bude další využití se zatím neví. „Do konce června bychom měli mít projektovou dokumentaci a pak bychom mohli vědět více,“ upozornil předseda představenstva Autostylu.

Kromě toho zopakoval to, co už Trutnovinkám sdělil loni v prosinci. „Jsou to staré baráky, které mají už své neduhy. Všechno záleží na statice. Navíc nevyhovují dnešním předpisům, a to ani z pohledu statiky, ani požárně. Dnešní předpisy nejsou prostě v souladu s tím, co se postavilo kdysi dávno,“ dodal Jan Kranát.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama