reklama 

K podpisu tříleté smlouvy vyvezlo na scénu Kaspera s Kasíkem pohyblivé jeviště

26.9.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1256
 • komentářů 1

/VIDEO/ V sále Společenského centra Uffo v Trutnově byla dnes hodinu před polednem podepsána Rudolfem Kasperem, majitelem zdejší firmy Kasper, a ředitelem Uffa Liborem Kasíkem smlouva o generálním partnerství. Tu letos doprovází jedna zásadní novinka. Nebyla totiž podepsána jako v minulosti na jeden, ale hned na tři roky. Dříve, než k tomu došlo, se oba protagonisté před zraky přítomných novinářů nechali na scénu vyvézt pohyblivým jevištěm.

K podpisu tříleté smlouvy vyvezlo na scénu Kaspera s Kasíkem pohyblivé jeviště

Toto originální entrée předcházelo vysvětlení, proč došlo k podpisu smlouvy platné až do roku 2022. „Byla to úžasná inciativa pana Kaspera, kterou velmi oceňuji a velmi si toho vážím. Není to v České republice úplně běžné, aby někdo podpořil kulturu na několik let. Pro nás je to však moc důležité, protože domlouváme kulturní pořady na dva i tři roky dopředu, zvláště u festivalů Cirk-Uff a Trutnovský podzim,“ vysvětlil ředitel Kasík.

 

Plánování kulturních projektů tak bylo hlavním motivem, aby firma Kasper uzavřela s Uffem tříletou smlouvu o generálním partnerství. „Větší kulturní projekty se plánují na více než rok. Proto mi tato varianta přišla jako vskutku smysluplná a panu řediteli jsem nabídl tříletou smlouvu,“ potvrdil Kasper, který uvedl, že celková částka této podpory je v jednotkách milionů korun s tím, že by ji nechtěl přesně specifikovat. Tato finanční podpora se podle Kasíka odvíjí o té z minulých let. To by v nynějším případě odpovídalo částce zhruba tři miliony korun.

Finanční prostředky z generálního partnerství Uffu uvolňují ruce a dávají mu nové možnosti rozšiřující potenciál v kulturní oblasti. „S panem Kasperem se jasně shodujeme na tom podstatném, co chceme trutnovské kultuře nabídnout v dalších letech. Když například necháme na Trutnovském podzimu vystoupit Trutnovskou filharmonii pod vedením špičkového dirigenta Leoše Svárovského, ovlivňuje to pozitivně zdejší společnost,“ řekl Kasík.

Kasper i Kasík se shodují v tom, že je potřeba zapojit nadané lidi, například žáky a absolventy základní umělecké školy, do aktivit Uffa včetně Trutnovského podzimu. „Řada trutnovských muzikantů je na velmi dobré úrovni, a proto jsem velmi ocenil nápad vytvořit filharmonii z místních lidí a dát je pod taktovku profesionálního dirigenta, který dirigoval spoustu světových orchestrů,“ nechal se slyšet Kasper.

Na tiskové konferenci se znovu na chvíli otevřel konflikt mezi oběma stranami, který se rozhořel v roce 2016. „My jsme si ty věci vyříkali nejen mezi sebou, ale i v přítomnosti starosty Ivana Adamce. Shodli jsme se na tom, že kultura v Trutnově má být podporována. Málokde celoročně funguje jako v tomto městě. Navíc se tady pořádá spousta výjimečných akcí, jako jsou festivaly Cirk-Uff, Jazzinec nebo Trutnovský podzim. Spory jsou už za námi a můžeme dál spolupracovat. Pro obě strany je to tak lepší,“ ubezpečil Kasper a dodal, že nepodporuje ředitele Kasíka či starostu Adamce, ale výhradně trutnovskou kulturu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

27.9.2019 Jiri Klas
Tady jde o prachy!!

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama