reklama 

Město půjčí správci Bojiště 800 tisíc, pro lepší rozjezd nové éry

20.9.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1799

Trutnovští zastupitelé vyhověli žádosti správce festivalového areálu na Bojišti a půjčí mu z městské pokladny 800 tisíc korun. Peníze mají zabránit tomu, aby pozvolné oživení kdysi slavného místa zadusily hned v zárodku velké výdaje.

Město půjčí správci Bojiště 800 tisíc, pro lepší rozjezd nové éry

Roman Dorňák se snaží o rozjezd „nového Bojiště“ od loňského roku. Areál si od města pronajal, a stihl v něm už uspořádat například dvoje pivní slavnosti, Artu Kus Festival nebo přehlídku Kávy a Jazzu. Provozuje v areálu i letní kino, a umožnil také pořádání dvou ročníků hudebního festivalu Obscene Extreme a koncertu Michala Davida. „Měli jsme velkou odvahu udělat hned v prvním produkčním roce dvě vlastní akce jako Artukus i Kafe a Jazz, ale obě se povedly. Vždycky je to ale zátěž, dělat první ročník,“ přiznal provozovatel Bojiště.

Aby se nedostal do potíží, než se aktivity v areálu rozjedou na plné obrátky, požádal město o půjčku. Zastupitelé uznali, že rozjezd areálu není jednoduchý, zvlášť v době, kdy jsou lidé přehlceni akcemi a kdy velký vliv na finanční výsledek má počasí. A vyšli správci vstříc. „Podpořit tento typ kultury je určitě na místě, takže proč nájemci nepomoci, když tím zajistíme širokou kulturní nabídku nejen obyvatelům Trutnova,“ řekl trutnovský starosta Ivan Adamec.

Peníze může správce použít na dofinancování letošních akcí, nebo na úhradu výdajů spojených s provozováním areálu. Bezúročnou půjčku mu město poskytlo na pět let. „Pět let je prostor k tomu, aby se zvedly tržby, aby vešlo ve známost, že Bojiště začalo fungovat od jara do podzimu, a že se v něm už nekonají jen jedna nebo dvě akce za rok,“ vysvětlil starosta.

Když návrh na půjčku předkládal zastupitelům, zmínil se i o možnosti dát Bojišti peníze formou dotace. Nikdo z přítomných se ale takový návrh nepodal. „Zvolili jsme nejvíc efektivní cestu k tomu, aby to začalo s Bojištěm fungovat. Jsem rád, že zastupitelstvo na to přistoupilo,“ komentoval Adamec zastupiteli schválenou půjčku.

Radnice navíc stále počítá s už ohlášenými stavebními investicemi do areálu. Připravuje se kanalizace a projektová dokumentace na rekonstrukci skleníku, objektem hned za vstupné branou. V plánu jsou také nové lavičky. „Chtěli jsme je vyměnit už letos, ale hledáme takové řešení, které bude ´antivandal´ a zároveň ´antipovětrnostní podmínky,“ dodal trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama