reklama 

Nové parkoviště na Nivách pojme 85 aut. A možná ještě víc

9.9.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1848

Parkoviště pro 85 aut a dva autobusy vzniklo u nového Střediska volného času v trutnovské lokalitě na Nivách. Při víkendových dnech otevřených dveří už ho vyzkoušely stovky motoristů. Podle trutnovského starosty by ale kapacita mohla být ještě větší.

Nové parkoviště na Nivách pojme 85 aut. A možná ještě víc

Moderní odstavná plocha z asfaltu a dlažebních kostek vznikla za téměř jedenáct milionů korun na místě, kde byl ještě nedávno jen štěrkový povrch. Sloužit bude jak nově vzniklému středisku volného času, tak i už existujícímu Riapsu a rovněž nově vznikajícímu centru duševního zdraví. Využívat ho mohou i místní obyvatelé, případně i další návštěvníci.

„Bude to veřejné parkoviště, ale z hlediska regulace placené, cenově v podobném režimu jako například U Studny,“ uvedl trutnovský starosta Ivan Adamec. U Studny se platí pět korun za hodinu. O ceně dnes rozhodne městská rada. „Pro místní obyvatele bude k dispozici možnost využít ročních předplatných karet,“ ujistil starosta.V příštích dnech ještě osadí technici vjezd do parkoviště v Procházkově ulici závorami, a na protější stranu u kolejí přidají parkomat. Ne všechna místa jsou totiž „pod závorou“. Například odstavné plochy „v točně“ před hlavní branou do střediska.

Radnice si uvědomuje, že parkovacích míst není nikdy dost. Během podzimu chce proto přidat další místa. „Stání pro auta bude i podél kolejí, u plotu, i když letos asi jen ve štěrkové podobě. Uvidíme, zda bude možné stát po obou stranách, nebo jen na jedné,“ dodal trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz 
Foto: Pavel Cajthaml a Lenka Šálková

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama