reklama 

Nové středisko přilákalo davy. V sobotu se čekají další, kvůli ukázkám kroužků

6.9.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2843

/VIDEO/ Mimořádně živo bylo v pátek v areálu Střediska volného času na Nivách. Dopoledne přišla asi padesátka pozvaných VIP hostů na slavnostní otevření nového komplexu, odpoledne dorazily stovky rodin s dětmi na první ze dvou dnů otevřených dveří.

Nové středisko přilákalo davy. V sobotu se čekají další, kvůli ukázkám kroužků

Nový areál pro děti a mládež je nejmodernějším v Česku. Za 197 milionů korun vznikl na místě, které má podle trutnovského starosty Ivana Adamce své genius loci. „Kdysi tu byla střelnice trutnovských ostrostřelců, díky tomu zdejší lokalita vlastně začala žít. Pak tady bylo divadlo, donedávna tělocvična… Nivy jsou prostě historické místo,“ prohlásil při slavnostním přestřižením pásky.

Venkovní prostor označovaný jako park tvoří dětské hřiště, dobrodružné hřiště, lanový park či multifunkční hřiště. V hlavní budově je zázemí pro kroužky a zájmové skupiny, například taneční sál, divadelní sál, keramická dílna,  tělocvična či lezecké centrum, i malá kavárna. „Venkovní areál bude otevřený každý den vždy od 9 do 19 hodin, bez vstupného, každý ho může navštívit. Veřejná je i vstupní hala a kavárna,“ oznámil ředitel střediska Josef Khol.

ZÁZNAM Z OTEVŘENÍ NAJDETE ZDE:


Odpoledne se areál zaplnil rodinami s dětmi. Ty nejmenší doslova obsypaly především lanový park a venkovní atrakce, dospělí většinou obdivovali vybavení a zázemí střediska. Ještě větší zájem se očekává v sobotu, kdy den otevřených dveří zpestří ukázky některých z více než šedesáti zájmových kroužků. Ve zhruba dvouhodinových blocích se postupně předvedou téměř všechny věkové kategorie. Předškolní děti dopoledne od 10 hodin, školní od 13 hodin a ty nejstarší děti od 16 hodin.Stavba střediska začala v listopadu 2017. Autorkou projektové studie je Martina Rosová, projektovou dokumentaci zpracovala firma JIKA-CZ. Stavební práce provedla stavební společnost BAK. Trutnov za vybudování střediska zaplatil 197 milionů korun. „Veškeré náklady na tento unikátní projekt jsme pokryli z vlastních zdrojů,“ zdůraznil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama