reklama 

Spisovatelka Hindráková se stala keňskou celebritou

25.9.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 540

Velký zájem byl o nedávný křest anglického překladu nejnovějšího románu Nezlomný - Unbreakable trutnovské spisovatelky Hany Hindrákové. Do velkého sálu hlavní nairobské knihovny Kenya National Library Building s kapacitou 150 lidí se vměstnalo asi 400 lidí. Prodala se většina dovozených výtisků.

Spisovatelka Hindráková se stala keňskou celebritou

Hindráková ve svých knihách líčí drsný život v africké Keni. Stejně tak v té nejnovější, vydané keňským nakladatelstvím Moran Publishers. Křest se stal mimořádnou společenskou událostí.

Akci zahájil krátkou modlitbou šestiletý Moses, bývalé dítě ulice. „Když se Moses modlí, Bůh poslouchá,“ vysvětlil dodatečně Joseph „Njoro“ Njoroge, hlavní hrdina knihy a ředitel centra pro děti ulice Global Hope Rescue and Rehabilitation center. Poté se společně zpívala keňská hymna.

Po tanečním vystoupení skupiny chlapců z Josephova centra následovalo několik proslovů kmotrů, mezi nimiž i kromě zástupce keňského parlamentu Josepha Manjeho byl i Adam Piňos, zástupce českého velvyslance v Keni. „Byla to neuvěřitelná akce důležitého diplomatického významu, řekl o křtu knihy.

Prodala se při něm většina dovezených výtisků a už třetí den po křtu byla vyprodána třetina nákladu. O knihu je v Keni obrovský zájem a brzy bude následovat dotisk. Román se prodává i v dalších zemích východní Afriky, kde nakladatelství Moran Publishers působí. „To je jako sen. Ještě nikdy jsem v den křtu knihy nedala tolik rozhovorů, nepodepsala 500 knih a neabsolvovala takové množství fotografování,“ přiznala Hana Hindráková.

V Keni se zúčastnila jako hlavní host také živé ranní show v televizi Metropol TV a dělala rozhovory i pro známou keňskou televizní stanici KTN a další novináře, kterých na křest přišlo nespočet. „Doufám, že kniha pomůže změnit chování lidí k dětem ulice i jejich celkovou situaci. Jakmile si dovedete představit, co za jejich příběhem může stát, díváte se na ně potom úplně jinak na malého páchnoucího zloděje,“ dodala.

Ona i překladatel knihy Francis K. Johnson se vzdali honoráře za knihu ve prospěch Josephova centra pro děti ulice.

(pac, hh-tz)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: archiv spisovatelky

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama