reklama 

Trutnovská nemocnice v sobotu pořádá Den otevřených dveří

19.9.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1104

Zjistit svou krevní skupinu, vyzkoušet rehabilitační robotickou ruku či si prohlédnout porodní sál, to vše a mnoho dalšího nabídne trutnovská nemocnice na svém Dni otevřených dveří. Ten se uskuteční již tuto sobotu, kdy veřejnost bude mít možnost nakouknout do chodu několika zdejších pracovišť.

Trutnovská nemocnice v sobotu pořádá Den otevřených dveří

Den otevřených dveří ONT se uskuteční od 13 do 18 hodin, kdy v areálu bude připraveno celkem 6 stanovišť na různých odděleních. Každé nabídne návštěvníkům vyzkoušení si některých procedur zcela zdarma.

„Chceme lidem ukázat chod naší nemocnice, prostředí, ve kterém léčíme pacienty, a především jim chceme vysvětlit, že se na nás mohou kdykoliv a bez obav obrátit se svými problémy. Chceme je zároveň seznámit se službami, které nabízíme, a předvést jim nejnovější vybavení, jež jsme v poslední době pořídili a které nám umožňuje moderně a efektivně pomáhat,“ vysvětluje Miroslav Procházka, ředitel trutnovské nemocnice.

Na hlavním stanovišti, které bude v provozu v průběhu celého odpoledne, naleznou návštěvníci veškeré potřebné informace ke dni otevřených dveří. Toto stanoviště bude umístěno v přízemí pavilonu L, tedy v budově gynekologicko-porodnického oddělení.

„Zde poskytneme účastníkům program, plánky, nabídneme měření krevního tlaku a glykemie a malé dárečky. Poté je budeme směrovat na další jednotlivá stanoviště. Nemusí absolvovat každé, jen ta, která si vyberou,“ říká hlavní Tereza Dudáčková. Před budovou se také bude nacházet stánek partnera nemocnice - Všeobecné zdravotní pojišťovny.

A co na návštěvníky trutnovské nemocnice na jednotlivých stanovištích čeká?

Stanoviště I: Gynekologicko-porodnické oddělení

Zde si mohou prohlédnout porodní sál, oddělení šestinedělí i kojící místnost. Dozví se, jak nemocnice přistupuje k moderním trendům v porodnictví, jaké možnosti zde rodičky při porodu mají i jaké rady dostávají novopečené maminky. Novinkou tohoto oddělení je nonstop kojící linka. Toto stanoviště bude k dispozice vždy „o půle“, tedy v 13:30, 14:30 a naposledy v 17.30 hodin.

Stanoviště II: Oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie

Oddělení nabídne prohlídku pracoviště a zcela zdarma možnost odběru protilátek proti spalničkám. Lidé jej mohou navštívit v každou celou hodinu od 13:00 až do 17:00. 

Stanoviště III: Neurologie

Na neurologii si zájemci mohou prohlédnout spánkovou laboratoř, kde se nachází úplně nový polysomnograf. Toto oddělení běžně provádí celonoční vyšetření spánku, kdy je snímán videozáznam chování pacienta během noci, je snímáno EEG, EKG, oční pohyby, dechová aktivita, svalová aktivita. Návštěvníci zde také uvidí přístroje k měření EEG a EMG. Oddělení své prostory otevře v každou celou hodinu od 13:00 do 17:00.

Stanoviště IV: Oddělení rehabilitace

Oddělení rehabilitace prošlo za poslední rok velkou technologickou obměnou. Vedení nemocnice sem pořídilo řadu špičkových moderních přístrojů, které pomáhají pacientům s rekonvalescencí. Návštěvníci budou mít každou hodinu možnost vyzkoušet si robotickou ruku, elektrický chodník, rázovou vlnu a laser. První prohlídka se uskuteční ve 13:30 a poslední v 17:30.

Stanoviště V: Královéhradecká lékárna

Návštěvníci nemocniční lékárny mají možnost nahlédnout do zákulisí lékárny - do lékárenské laboratoře a podívat se na ukázku práce lékárníka. Dále v průběhu dne otevřených dveří získají 10 % slevu na všechny volně prodejné léky. Lékárna bude otevřena od 13:00 do 18:00, ovšem prohlídka laboratoře bude možná ve 14:00, 16:00 a 17:00.

Stanoviště VI: Oddělení hematologie a transfúzní služby

Oddělení hematologie a transfúzní služby se nachází na detašovaném pracovišti vedle finančního úřadu, naproti městskému úřadu. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout laboratoře a zdarma si nechat zjistit svou krevní skupinu. Oddělení bude k dispozici vždy po hodině od 13:30 do 17:30.

(lch, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek, Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama