reklama 

Trutnovské Uffo hostilo česko-polskou konferenci k cestovnímu ruchu

10.9.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1021

SLEDOVALI JSME ON-LINE/ V rámci projektu na podporu přeshraničního cestovního ruchu "Turistika - Věc společná" pod záštitou měst Trutnov a polské Świdnice se dnes uskutečnila v trutnovském Uffu dvoudenní konference "Turistika pro rodiny s dětmi".

Trutnovské Uffo hostilo česko-polskou konferenci k cestovnímu ruchu

"Jsme nejromantičtější areál v Krkonoších," prohlásila při konferenci Barbora Chmelíková ze SkiMU Malá Úpa.

V rámci prezentací a následných diskusí se přítomným představily nejvýznamnější turistické destinace Trutnova a jeho okolí jako lyžařské areály, Stezka v korunách stromů či pevnost Stachelberg. Součástí programu jsou i workshopy o efektivní prezentaci služeb na sociálních sítích či šetrnému přístupu k turistice.

ON-LINE
10.00
- Konferenci oficiálně zahájil místostarosta Trutnova Tomáš Eichler, který vyzdvihl význam přeshraniční spolupráce a společných projektů pro rozvoj cestovního ruchu. Po něm se ujala slova Sylwia Osojca-Kozlowska z odboru turistiky Městského úřadu Świdnica, která označila segment rodinné turistiky jako velice významný a perspektivní. "Jsme tu ale především proto, abychom si předávali zkušenosti, více se poznali a od sebe mnohé naučili," prohlásila
.

PŘÍMÝ PŘENOS DOPOLEDNÍ ČÁSTI KONFERENCE JSME VYSÍLALI NA NAŠEM FACEBOOKU

10:20 - Strčit hlavu do tlamy rysovi, povozit se jelenovi v paroží, změřit síly s výbojnými mravenci nebo vyšplhat čápovi do hnízda může být poučné, stejně jako zábavné. To vše je možné v Herní krajině Pecka, která se nachází ve Velké Úpě v nadmořské výšce 1062 metrů nad mořem. Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor.

Podle marketingového ředitele SkiResortu Černá hora - PEC Petra Mašky by Herní krajina Pecka mohla nebo měla být pro rodiče s malými dětmi motivací proč v Peci a okolí zůstat více dnů. Maška představil i Dětský park Kabinka na Černé hoře, o kterém prohlásil, že "začíná tam,kde Herní krajina Pecka končí". 

10:35 - Areál Mladé Buky čekají v příštím roce velké investice. "V březnu se začne stavět nová 4-sedačková lanovka. Chceme též rozšířit dětský part a vybudovat i krytý dětský part, který návštěvníci ocení při nepříznivém počasí," uvedl zástupce areálu a předseda spolku Rýbrcoul Jan Duduš, podle kterého je velikou výhodou, že majitel areálu jej bere jako svůj koníček a investuje zpět do něj svoje zisky.

10:45 - "Jsme nejromantičtější areál v Krkonoších," prohlásila Barbora Chmelíková ze SkiMU Malá Úpa, kterou nejen trutnovská veřejnost zná i z populárního projektu Listování. O areálu v Malé Úpě uvedla, že zde nemusí mít rodiče starost o děti, protože zde jsou sjezdovky kratší a mírnější.

11:15 - "Když nebudeme mít finance, tak si na destinační management budeme jen hrát," uvedl rázně na úvod své prezentace Milan Brandejs ze Společnosti pro destinační management Broumovska. Tato společnost se podle Brandejsových slov snaží identifikovat Broumovsko jako celek nejen v České republice, ale i v cizině. "Nechceme lidem jen říkat, že mají navštívit broumovský klášter, Ostaš nebo Hvězdu, ale to, že by měli vnímat Broumovsko jako celek a podle toho k tomu přistupovat," uvedl Brandejs.

12:00 - Pavel Pichler z brněnské společnosti Travelbakers představil "20 způsobů jak se odlišit v cestovním ruchu". Ve své přednášce představil i nejrůznější marketingové triky a postupy, kterými jednotlivé společnosti útočí na lidské podvědomí a snaží se je přimět k nákupu svého zboží či služeb. V průběhu jeho přednášky mohli přítomní soutěžit o knihu receptů z brouků.

Konference má nyní přestávku na oběd. Pokračovat by se mělo ve 13 hodin. 

ZÁZNAM VYSÍLÁNÍ Z ODPOLEDNÍ ČÁSTI KONFERENCE


13:00První řečníkem odpolední části konference je Michal Skalka ze Správy Krkonošského národního parku. Jeho příspěvek má název Fanouškem KRNAP proti své vůli.

13:55 - Podle Michala Skalky ze Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) si lidé z návštěv Krkonoš i z programů, které KRNAP pro ně připravuje, odnášejí leccos. Poznání i zážitky. "Úctu a respekt ke zdejšímu prostředí by si měli odnést vždy," říká. Správa KRNAP investuje do vzdělávacích programů pro veřejnost, informačních cedulí ale turistických přístřešků nemalé finanční prostředky. Za poslední čtyři roky se jednalo celkem o 550 milionů korun, přičemž jen v letošním roce se jednalo již o 225 milionů korun.

14:10 - Miroslav Půža z Univerzity Hradec Králové přítomným přiblížil jak vypadá vzdělávání a příprava studentů této vysoké školy pro práci v cestovním ruchu. Popsal kam studenti docházejí na praxe, co tam dělají a jaké zpracovávají výstupy včetně závěrečných projektů. "Baví mě je číst, protože se v nich stále dozvídám něco nového," prohlásil Půža, který přítomné zástupce areálů, společností i turistických destinací pozval k návštěvě školy, aby přijeli přednášet studentům a podělili se o své zkušenosti z praxe.

ZÁVĚREČNÁ ČÁST KONFERENCE ŽIVĚ


15:10 - Začíná závěrečná část úterního programu konference. Mikrofonu se chopila Helena Hardikerová z trutnovského spolku Rýbrcoul - duch hor. Spolek se 5. října pokusí o rekord v počtu permoníků na jednom místě, spolupracuje na tom se školami a školkami.

15:40 - V prezentaci spolkové činnosti pokračuje Petr Vanžura. Hovoří o principech celoroční zábavné hry O dolování v Krkonoších, kterou lidé ze spolku vytvořili. "Odpovědi na otázky ve hře není možné najít na internetu, můžete je najít pouze na místě," upřesňuje pravidla hry. 

15:50 - Řečnit začíná Elzbieta Szumska, majitelka Zlatých dolů v polském Zlotym Stoku.

16:10 - Poslední příspěvek přednese Otto Štemberka, předseda spolku Trutnov - město draka, který pořádá největší všelidovou akci ve městě nazvanou Už ho nesou!, lidově označovanou jako dračí slavnosti.

16:40 - dnešní část konference v Uffu skončila.

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama