reklama 

VIDEO: Nadále udávat trend v oboru je cíl firmy Köster CZ

7.12.2016  •  Ekonomika  • 
čtenost 789

Žacléřská firma Köster CZ s.r.o. je špičkou v oboru svorníkového svařování, které je efektivní a velice spolehlivou metodou přivařování svorníků a různých spojovacích prvků k ocelovým konstrukcím. Tento obor se uplatňuje zejména při výrobě ocelových konstrukcí, kotlů, pecí, v automobilovém průmyslu, při výstavbě lodí či v elektrotechnickém průmyslu.

Tato dceřiná společnost německého průmyslového koncernu Indus Holding AG v Žacléři působí od roku 1993 v industriální historické budově mezi nádražím a sportovním stadionem. „V tomto roce pan Köster  hledal vhodnou lokaci v Čechách, kde by mohl otevřít fabriku. Při obchodním jednání se setkali Detlef Köster a Lothar Bönisch ze Žacléře. Výsledkem bylo založení dceřiné firmy v Žacléři, k čemuž došlo 16. března téhož roku,“ prozradil zrod žacléřské společnosti její jednatel Michal Schubert.

Firma Köster CZ s.r.o. vyváží své výrobky z osmdesáti pěti procent do Německa a potom do dalších 60 zemí světa. Každý rok aplikuje na konstrukce u svých zákazníků 100 tisíc kusů šroubů. Roční produkce v lisování svorníků a dílů tvářených za studena o průměru pět až dvanáct milimetrů je více než 15 milionů kusů.

Od roku 2012 má firma také vlastní keramickou výrobu, kde se zaměřuje zejména na výrobu kroužků potřebných pro technologii svorníkového svařování. Köster CZ aktuálně vyrábí 10 hlavních typů, ale vyvíjí i speciální tvary pro svařování v poloze či navařování ploché oceli. „V roce 2014 jsme vyrobili čtyři miliony kusů, o rok později osm a půl milionů, letos je plán dvanáct a půl milionů keramických kroužků,“ uvedl jednatel.

V současné době firma zaměstnává 45, převážně místních pracovníků. Je tak jedním z významných zaměstnavatelů v trutnovském regionu, především v žacléřské oblasti. „Určitě bychom se chtěli dále rozvíjet. Musíme jít stále dopředu, protože udáváme trend ve svorníkovém svařování, dodal Michal Schubert.

PR

reklama