Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

V Náchodské našli nevybuchlou munici. Policie uzavřela stavbu i silnici

30. 7. 2014

V Náchodské našli nevybuchlou munici. Policie uzavřela stavbu i silnici 0 snímků
Nečekaná komplikace nastala při budování nové haly v Náchodské ulici v Trutnově. Stavební dělníci tam dnes našli nevybuchlý, zřejmě dělostřelecký granát. Místo museli vyklidit a počkat na policejního pyrotechnika.

Nález byl ohlášen v půl jedné. „Oznámili nám, že mezi bývalým zahradnictvím a stavbou haly vykopali zřejmě dělostřelecký granát. Ihned jsme vyjeli na místo, zajistili ho a spojili se s pyrotechnickou službou,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Navíc nechali vyklidit staveniště a uzavřeli Polskou ulici od Melichara až ke křižovatce na Voletiny. „Pyrotechnik nás požádal, aby do jeho příjezdu na stavbě nepokračovali, místo opustili a také jsme uzavřeli silnici,“ řekl Ertner. Policejní hlídky (v křižovatce u Patrie a ve Voletinách) směrovaly řidiče přes Poříčí.

Pyrotechnik dorazil do Trutnova krátce před čtvrtou odpoledne. „Munice je zajištěná, pyrotechnik si ji odveze. Místo je opět plně průjezdné,“ potvrdil Ertner. Zda se skutečně jednalo o dělostřecký granát zatím neuvedl. „Výsledek zatím ještě nevím, podrobnosti budeme vědět zítra,“ dodal policejní mluvčí.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek