reklama 

Horská se proměnila v klouzačku, bourala tři auta a dva autobusy

1.4.2016  •  Krimi  • 
čtenost 10329

Trutnov - Zhruba na tři hodiny dnes komplikovala dopravu v Horním Starém Městě bouračka dvou autobusů a tří osobních aut. S největší pravděpodobností ji způsobil olej, který asi tři sta metrů dlouhý úsek Horské ulice proměnil v klouzačku. Záchranka odvezla do špitálu tři zraněné, škoda přesáhne 2,5 milionu korun.

Horská se proměnila v klouzačku, bourala tři auta a dva autobusy

Ke střetu došlo zhruba o půl jedenácté dopoledne. Osobní auto chtělo odbočit z Horské ulice doleva do ulice U Hřiště. Zastavilo a dávalo přednost vozům v protisměru. Autobusy za ním ale na kluzké vozovce zastavit nedokázaly.

„Kvůli olejové skvrně nedobrzdil v Horské ulici jeden z autobusů před odbočujícím osobním vozidlem (Citroen Berlingo) a vzápětí do něj narazil kvůli oleji na vozovce i druhý autobus,“ sdělil Ivo Novotný, mluvčí autobusové společnosti Arriva.

Do střetu se nechtěně přimotala ještě další osobní auta, jedno (Renault Megane) trefil autobus v protisměru. „Autobus se tam dostal vlivem velkého nárazu s autobusem,“ vysvětlila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Štěstím bylo, že oba autobusy byly v tu dobu bez pasažérů. „Přejížděly manipulačně z trutnovského autobusového nádraží na konečnou v Horním Starém Městě, nevezly tak žádné cestující,“ upřesnil Novotný z Arrivy.

Řidič druhého autobusu byl převezen s pohmožděním hrudníku na kontrolu do trutnovské nemocnice, stejně jako řidička jednoho z osobních vozidel, která také měla lehčí zranění.

Policejní vyšetřování, ošetřování zraněných a odklízení poničených aut a autobusů trvalo zhruba do jedné odpoledne. „Škoda byla předběžně odhadnuta na více než dva a půl milionu korun,“ sdělila mluvčí Pižlová.

Tím ale případ neskončí. Policie nyní hledá, kdo silnici proměnil v klouzačku. „Na zem vytekla dosud neznámá tekutina. Zatím nevíme odkud, pátráme po tom. Policisté se obrací na případné svědky této události s žádostí o pomoc. Pokud byste mohli k uvedené nehodě poskytnout jakékoliv informace, sdělte je na bezplatnou linku 158,“ zdůraznila Pižlová.

Pavel Cajthamk
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama