reklama 

Oheň zničil rolbu, za první tři měsíce požár s největší škodou

19.4.2017  •  Krimi  • 
čtenost 816

Trutnov – Na sjezdovce u horní stanice lanové dráhy Zahrádky Express v Peci pod Sněžkou 30. března shořela sněžná rolba. Požár zřejmě způsobil řidič, který s rolbou nacouval do elektrické přípojky zařízení pro zasněžování. V prvním čtvrtletí letošního roku to byl v trutnovském regionu požár z největší škodou – sedm milionů korun.

Oheň zničil rolbu, za první tři měsíce požár s největší škodou

Dalších 600 tisíc korun si vyžádal rovněž březnový požár v rodinném domě v Dolní Olešnici, škodu o sto tisíc menší pak v únoru způsobil oheň v penzionu v Dolním Dvoře. Hasiči celkem likvidovali 45 požárů, které si naštěstí nevyžádaly žádný lidský život. V prvních třech měsících vyjížděly hasičské jednotky k 334 událostem, což je o 57 více než ve stejném období minulého roku.

Nejčastěji hasiči pomáhali po silném větru při odstraňování popadaných stromů na silnice. Technická pomoc, jako jsou otevírání bytů, pomoc s pacienty, odklízení stromů, čerpání vody a podobně se poskytovala v celkem 166 případech. V dalších 83 případech například vyprošťovali osoby z aut při dopravních nehodách, to je o 11 případů méně než loni. Celkové škody byly vyčísleny na necelých devět milionů korun.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: hasiči Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama