reklama 

Krkonoše o víkendu přivábily zloděje, kradli hlavně lyže

9.1.2017  •  Krimi  • 
čtenost 612

Trutnov – Zimní sezóna v nejvyšších českých horách je v plném proudu. Kromě návštěvníků, kteří si chtějí užít bezstarostných radovánek na hojné sněhové peřině, vábí Krkonoše také zloděje, jako minulý víkend. Proto musejí být milovníci zimních radovánek stále na pozoru.

Krkonoše o víkendu přivábily zloděje, kradli hlavně lyže

V pátek večer si návštěvník Pece pod Sněžkou odložil lyže Atomic do stojanu a šel si odpočinout do baru. Když se chtěl vrátit na sjezdovku lyžovat, bíločervené „ski“ byly pryč. Škoda přesáhla 20 tisíc korun. Z pátka na sobotu ve Špindlerově Mlýně došlo ve dvou případech k násilnému vniknutí do střešních nosičů u zaparkovaných vozidel. Před penzionem na parkovišti zloděj z boxu auta Škoda Octavia ukradl dva páry sjezdových lyží Dynastar a Salomon. V dalším případě z nosiče vozidla Škoda Rapid zmizely carvingové lyže Blizard. Majitelé vyčíslili škodu na téměř 30 tisíc korun.

Další delikvent, tentokrát v Dolní Malé Úpě, se ze soboty na neděli pokusil z parkoviště odcizit auto Volkswagen Caravela. „Vnikl do něj násilím, ale naštěstí se mu vůz nepodařilo nastartovat. Majiteli však způsobil škodu ve výši 30 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Krátká návštěva restaurace na horské chatě při výstupu na Sněžku se o víkendu nevyplatila jednomu z turistů, který tam přišel o fotoaparát Canon 5D s objektivem Canon 24-105. „Šel se s přítelkyní do chaty občerstvit. Protože neměl fotoaparát v pouzdře a nechtěl brát do vytopené místnosti, odložil ho na chodbu,“ popsala policejní mluvčí. Tam aparát za 40 tisíc korun někdo ukradl.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: archiv SkiResort

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama