reklama 

Motorkář ujížděl celníkům s léky na výrobu pervitinu, lapili ho

11.8.2017  •  Krimi  • 
čtenost 1272

Trutnov – Muže ujíždějícího na motocyklu s taškou plnou léků s obsahem pseudoefedrinu pronásledovali včera dopoledne v trutnovském regionu celníci. U Královce hlídka celníků tipovala při běžné silniční kontrole kolemjedoucí vozidla. Motorkář na zelené Kawasaki však pokynu k zastavení neuposlechl.

Motorkář ujížděl celníkům s léky na výrobu pervitinu, lapili ho

„Vysokou rychlostí objel zastavujícího celníka a pokračoval v jízdě dále do vnitrozemí. Po čtyřech kilometrech ho však již očekávala další hlídka. Ta služebním autem vytvořila překážku a namířila na motorkáře střelnou zbraň. Teprve potom zastavil,“ popsala honičku Jitka Fajstavrová, mluvčí Celního úřadu.

Třiačtyřicetiletého muže celníci vyzvali, aby položil motocykl na zem a lehl si vedle něj na silnici. Pak mu byla nasazena pouta. Služební pes vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek s jistotou označil černou tašku na nádrži motocyklu, v níž byly uschovány tablety léku Apselan v blistrech bez originálních papírových krabiček.

„Každá tableta obsahuje 60 miligramů pseudoefedrinu, který je zneužíván k výrobě pervitinu. Ze zajištěného množství 1900 tablet by mohlo být vyrobeno zhruba 84 gramových dávek. Celníci navíc zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz a jeho motocykl není v evidenci vozidel,“ doplnila mluvčí. Motorkáři hrozí jeden rok až pět let vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Celního úřadu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama