reklama 

Na Trutnovsku řádily přírodní živly, stromy padaly na silnice, koleje i autobus

12.8.2017  •  Krimi  • 
čtenost 7155

Trutnov – Vytrvalý déšť s bouřkami doprovázený silným nárazovým větrem dělal včera velké problémy v celém kraji i v trutnovském regionu. Hasiči v kraji zaznamenali 227 událostí a absolvovali zhruba dvě stovky zásahů. Například kolem sedmé hodiny večerní probíhalo aktuálně v jedné chvíli na území kraje okolo padesáti zásahů.

Na Trutnovsku řádily přírodní živly, stromy padaly na silnice, koleje i autobus

V Adamově nedaleko Trutnova spadl strom před projíždějící sanitní vůz. „Místním občanům se podařilo kmen odstranit ještě před příjezdem hasičů a sanitka tak mohla projet,“ uvedl Ondřej Sezima z Hasičského záchranného sboru. Před šestou hodinou odpoledne spadl strom na stojící linkový autobus v Radči u Úpice. Hasiči strom odřezali a odstranili. Při události nebyl nikdo zraněn.

 

Hasiči se museli „ohánět“ také ve Velkých Svatoňovicích. Tam totiž další strom spadl přímo na kolejiště železniční tratě (na snímcích). Velké problémy byly také v Kohoutově, kde se připravovaly tradiční Slavnosti lidových řemesel, které se měly konat dnes. Kvůli škodám napáchaným včera při bouřce ale musely být zrušeny. Na Trutnovsku zasahovalo také mnoho jednotek sboru dobrovolných hasičů například z Hajnice, Batňovic, Libňatova, Rudníku-Arnultovic a další.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Kristián Pöllner

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama