reklama 

Policisté dopadli recidivisty při činu, chtěli krást v základní škole

23.8.2017  •  Krimi  • 
čtenost 2957

Trutnov – Úlovek přímo na místě činu se v neděli večer povedl strážníkům městské policie. Ti totiž v jedné základní škole zadrželi dva osmatřicetileté muže - recidivisty, kteří tam chtěli krást.

Policisté dopadli recidivisty při činu, chtěli krást v základní škole

Oba muži byli totiž společně již před vloupáním do školy 12. července pravomocně soudem odsouzeni za krádeže. „Dohromady je před pár dny opět svedla vidina lupu v podobě stavebního materiálu v jedné z místních základních škol,“ uvedl policejní komisař Ondřej Moravčík. Kvůli bohaté trestné činnosti v minulosti jim hrozí několikaletý pobyt ve vězení.

„Jednomu z pachatelů je kromě toho přičítána nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Oba muži pak ve svých výpovědích uvedli, že jsou uživateli drog a před nedělní zamýšlenou krádeží společně drogy užili,“ poznamenal komisař.

Jeden z mužů se v poslední době dopouštěl drobných krádeží alkoholu, cukrovinek či drogistického zboží. Za tyto činy už byl souzen. Druhý kumpán zase řídil automobil i přesto, že mu byl městským úřadem letos na jaře pravomocně vysloven zákaz řízení na dobu osmnácti měsíců. Včera byli  obviněni a státnímu zástupci byl podán návrh na vzetí do vazby.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Městská policie Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama