reklama 

V autě z Polska pašoval přes tři tisíce léků na výrobu pervitinu, celníci ho zadrželi

13.9.2017  •  Krimi  • 
čtenost 1266

Trutnov – Hlídka celníků zastavila u bývalého hraničního přechodu Královec automobil Mercedes české poznávací značky. A byl to úlovek! Dva Češi ve věku čtyřicet pět a dvacet sedm let, kteří měli namířeno z Polska do České republiky, převáželi tři tisíce sto čtyřicet čtyři kusů tablet s obsahem pseudoefedrinu, z nichž lze vyrobit pervitin.

V autě z Polska pašoval přes tři tisíce léků na výrobu pervitinu, celníci ho zadrželi

„Na otázku celníků, zda převážejí lihoviny, cigarety, tabák, léčiva nebo omamné a psychotropní látky, oba odpověděli negativně. Řidič byl požádán o zpřístupnění auta včetně zavazadlového prostoru. Pod dekou celníci našli dvě papírové krabice a bílou reklamní tašku se dvěma druhy léčiv obsahujícími pseudoefedrin s označením Cirrus Duo a Sudafed,“ popsala případ Jitka Fajstavrová, mluvčí celníků v Královéhradeckém kraji.

Z tohoto množství léků by bylo možné vyrobit zhruba 166 gramových dávek pervitinu pro drogově závislé. Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí jednomu z cestujících, jenž se k lékům přihlásil, dva a až deset let vězení nebo propadnutí majetku.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Celního úřadu

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama