reklama 

Auto se na přejezdu srazilo s vlakem, pro těžce zraněnou řidičku přiletět vrtulník

10.3.2018  •  Krimi  • 
čtenost 4888

Trutnov – K velmi vážné nehodě došlo dnes o půl sedmé ráno na železničním přejezdu v Mírové ulici v Horním Starém Městě na trati z Trutnova do Kalné Vody. Osmadvacetiletá řidička Škoda Citigo zřejmě nerespektovala dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě a vjela na železniční přejezd.

Auto se na přejezdu srazilo s vlakem, pro těžce zraněnou řidičku přiletět vrtulník

Bylo to ale ve chvíli, kdy tudy ve směru od Svobody nad Úpou projížděl osobní vlak. „Ten do automobilu narazil a tlačil ho před sebou několik desítek metrů,“ popsala nehodu policejní mluvčí Lenka Burýšková. Těžce zraněná řidička byla nejdříve předána do péče záchranářů. Na místo ihned vyrazil i vrtulník Letecké záchranné služby, který ji transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Ve vlaku v tu chvíli cestovali čtyři lidé a strojvedoucí. „Všichni vyvázli bez zranění. Alkohol u strojvedoucího policisté vyloučili dechovou zkouškou, řidičce bude odebrána krev. Předběžná hmotná škoda byla celkově vyčíslena na 220 tisíc korun,“ dodala mluvčí. Přesné okolnosti nehody a její příčinu vyšetřují trutnovští policisté.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama