reklama 

Požár v divadle na Kuksu! Zásah hasičů, naštěstí šlo o cvičení

23.3.2018  •  Krimi  • 
čtenost 578

Barokní areál na Kuksu je cílem tisíců návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. V klidu a pohodě obdivují nejen krásně zrekonstruovaný hospital či bylinkovou zahradu, ale nasávají také atmosféru dávných časů. Tentokrát je včera preventivně na vnitřním nádvoří, před areálem i na zahradě vystřídaly desítky hasičů s technikou.

Požár v divadle na Kuksu! Zásah hasičů, naštěstí šlo o cvičení

Byl totiž vyhlášen poplach kvůli požáru v tamním divadle v zadní části budovy hospitalu, které se nachází v jižní straně křídla u vstupu ze zahrad na nádvoří areálu. Na místo se ihned po vyhlášení poplachu sjelo celkem deset jednotek požární ochrany.

„Oheň se už ale rozšiřuje do půdního prostoru a dále po střešní konstrukci. Na místě je nutné zasahovat v dýchací technice, zajistit průzkum budovy a následnou evakuaci cenného materiálu,“ popisuje zásah mluvčí hasičů Martina Götzová.

Není se třeba ale znepokojovat a propadat panice, šlo o jedno ze série taktických cvičení, které letos zjara uspořádal Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, Jaroměře a Trutnova. Zapojily se také dobrovolné jednotky z Kuksu, Velichovek, Jaroměře, Dubence, Hajnice, Žirče a Vlčkovic v Podkrkonoší.

„Hasiči si měli na místě procvičit zejména práci s klíčovým trezorem a nasazení sil i prostředků na lokalizaci a likvidaci požáru, a to včetně výškové techniky. V rámci taktického cvičení byla vytvořena také dálková doprava vody z řeky Labe,“ uvedla mluvčí Götzová. V březnu se již konala podobná cvičení na zámku v Ratibořicích a na Hrádku u Nechanic.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama