reklama 

Opilí cyklista i motorkář nezvládli řízení a zranili se

11.6.2018  •  Krimi  • 
čtenost 1219

K vážnému nehodě cyklisty došlo v sobotu večer v Rudníku. Při karambolu sehrál zřejmě hlavní roli alkohol. Sedmatřicetiletý muž nezvládl svůj bicykl při odbočování ze silnice k domu a havaroval. „Po pádu na zem utrpěl vážnější poranění a záchranáři ho převezli do nemocnice,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Opilí cyklista i motorkář nezvládli řízení a zranili se

Provedené dechové zkoušky u cyklisty prokázaly pozitivní hodnoty 1,57 a 1,45 promile alkoholu. Další případ, opět po požití alkoholu, se stal včera před polednem v Kocbeři. Tam pro změnu havaroval jednašedesátiletý řidič čtyřkolky. Nezvládl řízení, narazil do betonového sloupku elektrického vedení a skončil mimo silnici na trávě. Také on utrpěl vážná poranění a sanitka jej odvezla do nemocnice.

Provedené dechové zkoušky ukázaly hodnoty 1,99 a 2,01 promile alkoholu. Kromě toho policisté zjistili, že čtyřkolka není vedená v registru a nemá pojistku. „Motorkář navíc neměl na hlavě helmu schváleného typu a není držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu,“ prozradil mluvčí. Oba případy vyšetřuje trutnovská dopravní policisté. Oběma hrozí postih: prvnímu pokuta, druhému za ohrožení pod vlivem alkoholu až tříleté vězení.

Hynek Šnajdar 
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

 

 

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama