reklama 

Cizinec loupil s pistolí v ruce, prohrál prý peníze a neměl na nájem. Už je ve vazbě

9.4.2018  •  Krimi  • 
čtenost 2072

Jak jsme již čtenáře Trutnovinek informovali, došlo v pátek odpoledne k ozbrojenému přepadení sázkové kanceláře Fortuna ve Spojenecké ulici v Trutnově. Po manévrech státní a městské policie i psovodů byl po čtyřech hodinách lupič dopaden zásahovou jednotkou v místě svého současného bydliště.

Cizinec  loupil s pistolí v ruce, prohrál prý peníze a neměl na nájem. Už je ve vazbě

Zpočátku byl jenom z přepadení podezřelý, ale po důkladném vyšetřování se ukázalo, že právě on je pachatelem loupeže. Ze sázkové kanceláře, kde zbraní ohrožoval obsluhu, si odnesl čtyři tisíce korun. A to nebyl v tomto ohledu jediný loupežný čin tohoto třiatřicetiletého cizince.

Šest dní předtím totiž se zbraní v ruce vešel do prodejny na trutnovském sídlišti Zelená louka. „Pistoli namířil na prodavačky a požadoval vydání peněz. Ženy mu z obavy o život vydaly téměř 15 tisíc korun. Potom z místa utekl,“ popsala předchozí případ policejní mluvčí Šárka Pižlová. Naštěstí ani při jednom přepadení svou zbraň nepoužil a nikomu neublížil.

Kriminalisté ještě v pátek provedli u zadrženého muže domovní prohlídku. Zajistili bankovky, černou plynovou pistoli s náboji a oblečení, ve kterém muž zločin spáchal. „Obviněný uvedl, že svého jednání lituje. Jednal prý ze zoufalství, protože prohrál velkou finanční částku, která mu pak chyběla na nájem,“ dodala mluvčí.

Protože hrozilo, že lupič uprchne, aby se vyhnul trestu, kriminalisté zaslali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby. Tomu soudce vyhověl a v sobotu odpoledne byl převezen do vazební věznice. Hrozí mu desetiletý pobyt za mřížemi věznice.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama