reklama 

Pervitin a marihuana dostaly dva dealery drog do vazby

26.4.2018  •  Krimi  • 
čtenost 2922

Pervitin, marihuana a extáze. To byl hlavní obchodní artikl drogových dealerů ve věku jednatřicet a dvaatřicet let, kteří byli v pondělí zadrženi policisty ve Dvoře Králové a obviněni. K jejich zatčení došlo krátce před domluvenou schůzkou, při které mělo dojít k předání pervitinu.

Pervitin a marihuana dostaly dva dealery drog do vazby

Jeden z nich měl u sebe 220 gramů této nebezpečné drogy. „Prvnímu obviněnému klademe za vinu, že si od poloviny minulého roku opakovaně opatřil pervitin, který dále distribuoval. Kromě toho „obchodoval“ s marihuanou a extází,“ prozradila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Druhý muž pervitin vyráběl nejen v trutnovském regionu, ale i na dalších místech po republice. „K tomu si zřídil domácí varnu, která byla nalezena při domovní prohlídce. Dealer uvedl, že „vařil“ průběžně dva roky. Za tu dobu vyrobil jeden kilogram pervitinu,“ doplnila mluvčí. Mimo to si pořídil stan na pěstování konopí.

Oba obvinění jsou uživateli drog a byli již v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzeni k podmíněným trestům. Soudce Okresního soudu v Trutnově rozhodl, že poputují do vazby. Za drogové činy jim hrozí desetiletý pobyt ve vězení. 

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama