reklama 

Při pálení klestí oheň zasáhl kořeny stromů a hořel les

13.4.2018  •  Krimi  • 
čtenost 1154

K požáru smrkového lesa o rozloze padesát krát sto metrů došlo včera v blízkosti Choustníkova Hradiště. „Příčinou bylo pálení klestí z počátku dubna. Došlo totiž k prohoření do kořenů stromů, kde se oheň rozběhl pod povrchem terénu,“ popsal událost mluvčí hasičů Libor Halouzka.

Při pálení klestí oheň zasáhl kořeny stromů a hořel les

Na několika místech se z kořenů dostal na povrch a šířil se po hrabance i suché trávě. Rychlému rozšíření ohně napomáhalo sucho a nárazový vítr, který často měnil směr. Hořelo ve sto dvacet let starém smrkovém a borovicovém lese i na oploceném pozemku, kde se nacházely pětileté duby.

Na místo události byly povolány profesionální jednotky hasičů ze Dvora Králové a Jaroměře, kterým pomáhalo dalších šest dobrovolných jednotek. Na hašení požáru byly nasazeny proudy C a několik proudů vysokotlaké vody.

„Zasahující hasiči museli využít kyvadlovou dopravu vody na místo události. Vodu do cisteren čerpali z nedalekého rybníka,“ doplnila Halouzku jeho kolegyně Martina Götzová. Přímá škoda způsobená požárem dosáhla předběžně výše zhruba 100 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na asi dva miliony korun.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama