reklama 

Recidivista na svobodě dlouho nepobyl, opět kradl a je vazbě

13.5.2018  •  Krimi  • 
čtenost 1434

Pětadvacetiletý muž, kterého v Trutnově zadrželi policisté společně s městskými strážníky, je zřejmě nenapravitelný. Přestože byl již v minulosti opakovaně nepodmíněně odsouzen a brány věznice opustil naposledy loni v srpnu, zase kradl a skončil ve vazbě.

Recidivista na svobodě dlouho nepobyl, opět kradl a je vazbě

„Celkem v devíti případech se dopustil majetkové trestné činnosti v Trutnově. V prvním případě odcizil zboží v jednom z marketů. Třikrát využil nepozornosti obsluhy různých heren, okradl je o peníze a klíče od výherních automatů. Překvapil také jednoho stánkaře na tržišti, kterému z prodejního pultu stánku ukradl plechovou pokladnu s penězi,“ vypočítává hříchy zloděje policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

A to není všechno. Jednou se vloupal do restaurace. Dvakrát se tam před zavírací dobou schoval na vhodné místo a „nechal“ se uzamknout obsluhou restaurace. „Potom kradl peníze, alkohol a další zboží. Na svědomí má rovněž krádež elektroniky ze zrekonstruovaného domu. V krádežích mu pomáhali i dva muži ve věku osmadvacet a dvaadvacet let.

„U vazebně stíhaného zloděje je zřejmé, že jde o otrlého recidivistu, který je navíc podle jeho vlastních slov uživatelem drog. V současné době je bez stálého bydliště, zaměstnání a finančních příjmů,“ dodal policejní mluvčí. Svým nezákonným jednáním způsobil škodu za téměř 37 tisíc korun. Všem obviněným hrozí tříleté vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz


    

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama