reklama 

Řidičku odhalil pes Arnošt, místo sody na pálení žáhy vezla pervitin

16.5.2018  •  Krimi  • 
čtenost 2064

Zásadní odhalení. Nedaleko Trutnova kontrolovala hlídka celníků automobily a zaměřila se na převážení lihu, lihovin, tabáku, cigaret, minerálních olejů, léčiv a drog. Velký kus práce odvedl Arnošt, služební pes speciálně vycvičený na vyhledávání narkotik.

Řidičku odhalil pes Arnošt, místo sody na pálení žáhy vezla pervitin

Mezi vytipovanými auty bylo tmavě modré Audi A4 s jednačtyřicetiletou českou řidičkou za volantem. „Nic takového nevezu," reagovala na dotaz celníků. Její slova však záhy vyvrátil čtyřnohý Arnošt. „Ten s jistotou označil černou kabelku na sedadle spolujezdce. Uvnitř celníci našli dva plastové průhledné sáčky,“ uvedla tisková mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

V jednom byla sušená rostlina, v druhém bílá krystalická látka. Tester na místě ukázal, že jde o 2,4 gramy marihuany a 8,2 gramů pervitinu. Žena se celníkům pokoušela vysvětlit, že marihuanu vozí u sebe již delší dobu a „sodu" používá na pálení žáhy. V kabelce měla navíc 50 tisíc korun. „Že je má v hotovosti vysvětlila obavami z okradení jejím třináctiletým synem,“ dodala mluvčí. Řidičce hrozí roční vězení nebo peněžitý trest.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Foto:
Celní úřad pro Královéhradecký kraj

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama