reklama 

To se jen tak nevidí, mohutný býk utekl a vydal se na „Zelenku“, tam byl uspán

27.5.2018  •  Krimi  • 
čtenost 7128

Nevšední dobrodružství zažili dnes v pozdním odpoledni obyvatelé sídliště Zelená Louka, kteří se pohybovali v prostoru za Kauflandem v Kopretinové ulici. Mezi panelovými domy a na travnatých plochách se totiž pohyboval mohutný býk. Podle informací městské policie toto zvíře uteklo z jedné místní firmy, která se kromě jiného zabývá chovem těchto zvířat.

To se jen tak nevidí, mohutný býk utekl a vydal se na „Zelenku“, tam byl uspán

Vzhledem k tomu, že by mohlo být zvíře vystresované a ohrožovat lidi na sídlišti, přijela na místo nejen státní, ale i městská policie a hasiči, aby byla zajištěna bezpečnost obyvatel. „Býk skutečně utekl. Bylo to sice kuriózní, ale pro hlídku strážníků, kteří tam zajišťovali bezpečnost zvědavých lidí, to až tak veselé nebylo,“ sdělila nám městská policie.

Býk se totiž pohyboval nejen na travnatých plochách, ale také na silnici, v jednom okamžiku dokonce stál přímo před vchodovými dveřmi do paneláku. „Naši strážníci dbali na to, aby zvíře nikoho nenapadlo. Potom přijeli zástupci firmy, býka uspal veterinář, naložili ho do lžíce bagru  a odvezli ho pryč,“ prozradil Radek Svoboda, ředitel městské policie. Po probuzení byl vpuštěn zpět do ohrady.

Městská policie odchytává běžně různá zvířata, a to třeba i krávy. „Voláme však kontaktní osoby té dané firmy, aby si je pochytali. Nepamatujeme ale, že bychom někdy odchytávali býka. Tady byl býk mezi lidmi, bylo to nebezpečné a mohlo by dojít k nějakému neštěstí,“ dodali strážníci městské policie.  

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Petra Kosařová, HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama