reklama 

Vrah toho má na svědomí více, DNA ho usvědčuje i z loupeží

25.5.2018  •  Krimi  • 
čtenost 2422

Nečekanou dohru má vražda, které se loni v listopadu dopustil dvaačtyřicetiletý muž ve Dvoře Králové nad Labem. Vrah tehdy usmrtil devětadvacetiletou ženu, která s ním žila ve společné domácnosti. Nyní vyšly najevo další skutečnosti, které díky stanovení profilu DNA u obviněného vyvolávají podezření, že se dopustil v minulosti pěti loupeží.

Vrah toho má na svědomí více, DNA ho usvědčuje i z loupeží

„Při vyhodnocování policejních databází jsme zjistili shodu mezi DNA profilem obviněného muže a stopou, kterou pražští kolegové před lety zajistili při důkladném ohledání místa činu loupeže,“ prozradil vrchní policejní komisař Jan Čížkovský. Muž se v případě loupeží se střelnou zbraní v ruce chtěl nezákonně obohatit ke škodě bankovních ústavů. „To se mu mělo povést jen v jednom případě, kdy získal téměř 400 tisíc korun. V dalších svůj úmysl nedokončil. V Jednou si totiž vybral bezhotovostní pobočku, v dalším přišel po otevírací době a u posledních dvou neuspěl díky aktivnímu odporu zaměstnanců banky. Přesto jsou mu všechny skutky kladeny za vinu,“ popsal činy komisař.

Jak uvedl obviněný, peníze prý potřeboval k řešení své špatné finanční situace, vyrovnání dluhů a část z nich skončila i ve výherních automatech. Loupeží se dopustil v letech 2007 až 2014 v Praze, Brně a Týništi nad Orlicí. K těmto činům se doznal. A jaké měl motivy k přinání? „Chci mít, když ne čisté svědomí, tak aspoň vyřešený život,“ řekl policistům vrah a lupič. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí vězení v rozmezí od 10 do 18 let.

„Vyšetřování stále probíhá, a proto nemusí být uvedený výčet trestné činnosti obviněného muže konečný,“ dodal Čížkovský. Podle něj je přínos databáze hlavně v budoucí identifikaci pachatelů trestných činů, neznámých mrtvol a nezvěstných osob. Například v roce 2016 bylo v Královéhradeckém kraji zjištěno téměř 360 očekávaných shod a téměř 250 shod neočekávaných.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto

 

 

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama