reklama 

Po napadení muž zemřel, útočník odešel od soudu s podmínkou

10.1.2018  •  Krimi  • 
čtenost 1985

Trutnov – (Aktualizováno) O více než dva roky starém případu, který se stal před barem Zanzibar v ulici Na Veselce v Úpici, a měl za následek smrt, rozhodl Krajský soud v Hradci Králové. Za zločin ublížení na zdraví a výtržnictví byl Jiří S. odsouzen k odnětí svobody na tři roky s podmíněným odkladem na zkušební dobu pěti roků.

Po napadení muž zemřel, útočník odešel od soudu s podmínkou

Obžalovaný je navíc povinen zaplatit na náhradě nemajetkové újmy poškozeným celkovou částku téměř 1 milion 780 tisíc korun. A co se tehdy v inkriminovaný den ráno stalo? Na chodníku před barem došlo po předchozí oboustranné slovní roztržce opilých mužů k napadení. Obžalovaný svou oběť udeřil třemi ranami pěstí do obličeje.

 

Tím mu způsobil zhmoždění měkkých tkání, zlomeniny pravé lícní kosti, zevní stěny pravé očnice a postupnou poruchu vědomí. Zraněný muž spadl na záda na chodník a hlavou se udeřil do dlažby. Tím došlo ke krvácení do mozku a upadl do bezvědomí. „Přes veškerou dostupnou lékařskou pomoc a následkem oboustranného zánětu plic druhý den zemřel,“ stojí v popisu tohoto činu.

Podle soudce je však sice nárok na náhradu škody oprávněný, ale částka byla snížená o polovinu, protože spoluzavinění incidentu je ze strany poškozeného padesátiprocentní. „Kdyby šarvátku nevyprovokoval, nedošlo by k tomu,“ uvedl. Navíc upozornil, že to byl poškozený, kdo vyzýval, aby šli před bar a nepřestal v útocích ani, když chtěl obžalovaný odejít.

I z tohoto důvodu byl Jiří S. potrestán pouze třemi lety, zatímco sazba u tohoto trestného činu je pět až deset let. O těchto skutečnostech však zpráva Krajského soudu, z níž Trutnovinky vycházely, nevypovídala.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama