reklama 

Auto srazilo chodce na přechodu, už třetí případ za čtrnáct dní

8.11.2018  •  Krimi  • 
čtenost 4362
 • komentářů 2

V Horské ulici v Trutnově včera večer srazil automobil chodce na přechodu. „Čtyřiadvacetiletý řidič osobního auta Škoda srazil muže, který přecházel vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce. Po nárazu muž dopadl na silnici a utrpěl zranění,“ potvrdil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Auto srazilo chodce na přechodu, už třetí případ za čtrnáct dní

Přivolaní záchranáři zraněného převezli do Oblastní nemocnice v Trutnově, kde zůstal hospitalizován. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Škoda na vozidle je odhadnuta na 10 tisíc korun. Okolnosti a přesnou příčinu události vyšetřují dopravní policisté.

Za posledních čtrnáct dnů jde o třetí případ, kdy byl sražen automobilem chodec na přechodu. První se stal 25. října, kdy osobní automobil Kia na přechodu pro chodce v ulici Na Struze v Trutnově srazil mladíka, který se po pádu na silnici zranil. O šest dní na to v Horské ulici u Family centra porazilo auto na přechodu chodkyni, která naštěstí utrpěla pouze lehké zranění.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR

Diskuse

8.11.2018 Martin Barvínek
Někteří řidiči jezdí jako čuňata, ale ruku na srdce, chodci se často chovají jako by byli na cestě sami, ani se nerozhlídnou a nebo vlezou do vozovky 2 metry před autem. S tím už neuděláš nic ani když jedeš 20... Netvrdím ze to byl tenhle konkrétní případ, myslím to obecně.
11.11.2018 Jiri Klas
Samozřejmě řidiči musí dle vyhlášky jezdit 50 a chodci se musejí taky přizpůsobit dnešnímu provozu jdou jak berani na poslední chvíli na hlavě kapucí v uších sluchátka ani se nepodivaji na auto

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama