reklama 

Ženě odebrali 55 psů ve zbědovaném stavu, je obviněná z nedbalosti a týrání zvířat

28.11.2018  •  Krimi  • 
čtenost 1918

Krátce před letošními letními prázdninami na základě soudního vydání souhlasu s domovní prohlídkou se policisté společně se zástupci Krajské veterinární správy a odboru životního prostředí vydali do domu chovatelky psů v jedné obci u Dvora Králové. Byla podezřelá z týrání zvířat. Odebráno jí bylo 55 psů ve zbědovaném stavu.

Ženě odebrali 55 psů ve zbědovaném stavu, je obviněná z nedbalosti a týrání zvířat

Nyní komisař služby kriminální policie a vyšetřování v Trutnově zahájil trestní stíhání proti šestačtyřicetileté ženě a obvinil ji z přečinu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. „Ženě klademe za vinu, že psům nezajistila dostatečnou výživu. Měla je umístěné v nevhodných podmínkách malého rodinného domku, přilehlé stodole a na nedostatečně zabezpečeném pozemku proti jejich úniku. Zvířatům rovněž nezajistila dostatečnou péči a ošetření,“ vypočítal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Při zmíněné loňské domovní prohlídce kromě zajištění několik desítek psů v jednom případě veterinář zabránil úmrtí fenky na poslední chvíli. Chovatelka tak svým počínáním dlouhodobě psy zanedbávala. Obviněné, která je stíhána na svobodě, hrozilo za týrání zvířat až pětileté vězení. „Po vyhodnocení důkazů a okolností však kriminalisté jednání chovatelky překvalifikovali na přečin zanedbání péče o zvíře, za který může jít na šest měsíců za mříže,“ dodal mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: ctidoma.cz, psimagazin.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama