reklama 

Nevyužívaný a chátrající barokní zámek v Horním Maršově zachvátil rozsáhlý požár

19.8.2018  •  Krimi  • 
čtenost 3878

O roku 1994 nevyužívaný a zchátralý barokní zámek v Horním Maršově v Czerninské ulici dnes před pátou hodinou ranní zachvátil rozsáhlý požár, s nímž bojuje zhruba 80 hasičů z osmi jednotek. Ti zřídili dvě čerpací stanoviště vody z řeky Úpy.

Nevyužívaný a chátrající barokní zámek v Horním Maršově zachvátil rozsáhlý požár

Na místo události byl také dopraven automobilový žebřík a plošina ze stanice Trutnov. Při požáru prohořela střecha zámku a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Nejsou zatím informace, že by byl někdo zraněn. Plameny, které šlehaly ze střechy, byly hašeny výškovou technikou.

Hasiči do objektu vyslali dvě průzkumné skupiny, aby zjistily jeho stav a bylo možné požár hasit i zevnitř. „Naší snahou je, aby byl zásah v historické budově co nejúčinnější s minimalizací následného poškození objektu," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Příčiny požáru se vyšetřují.

V současné době policie ve spolupráci s hasiči pracuje na objasnění příčiny vzniku požáru.
„Důležitou fází našeho vyšetřování bude ohledání místa požáru, které však bude možné až po uhašení a vychladnutí požářiště. Pracujeme se všemi verzemi možného vzniku požáru od nešťastného náhody, technické závady, nedbalosti či úmyslné zapálení,“ uvedl mluvčí policie Jan Čížkovský.

Barokní objekt postavený v roce 1792,  je už řadu let na prodej za necelých 15 milionů korun. K zámku byla později dostavěna tři zadní křídla a v průběhu dalších let byl postupně upravován. Ve druhé polovině minulého století zámek sloužil jako škola a dětský domov.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: hasiči Horná Maršov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama