reklama 

Ahoj babi, to jsem já, tvůj vnuk, volal „šmejd“ ženě, aby ji okradl

9.2.2018  •  Krimi  • 
čtenost 1487

Trutnov – I přes veškerá rozmanitá opatření se čas od času objeví na scéně tak zvaní „šmejdi“, kteří se snaží vylákat s důvěřivých seniorů peníze. Zatím poslední případ zaznamenali kriminalisté včera v Horním Maršově. Tam se někdo pokusil vylákat peníze od starší ženy.

Ahoj babi, to jsem já, tvůj vnuk, volal „šmejd“ ženě, aby ji okradl

„Z oznámení, které jsme přijali, vyplynulo, že ženě telefonoval na pevnou linku „vnuk“ a požadoval od ní finanční prostředky,“ potvrdila policejní mluvčí Šárka Pižlová. Seniorka byla naštěstí obezřetná a chtěla se ujistit, kdo jí volá. Kontaktovala proto skutečného vnuka, který případ oznámil na linku 158.

„Způsob spáchání těchto činů se stále opakuje. Senioři jsou telefonicky kontaktováni s tím, že jim falešný vnuk vylíčí své životní trable a poté požaduje okamžité poskytnutí nemalé finanční částky.  Tyto telefonáty jsou zahájeny tradičním pozdravem „ahoj babi“ a volající se představí jako vnuk či přítel vnučky,“ popisuje případy mluvčí policie.

ZÁKLADNÍ PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ:

  • Každý telefonát si okamžitě ověřte. Zavolejte vnukovi, vnučce, kteří vám měli údajně telefonovat.
  • Pokud zjistíte, že vám opravdu nikdo z nich nevolal, volejte Policii České republiky a sdělte skutečnosti vyplývající z telefonátu.
  • Nesvěřujte své peníze osobám, které neznáte. Ani pod příslibem, že vám do zástavy přenechají například doklady (mohou být zcizené) nebo finance v cizí měně (může jít o padělky)   

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama