reklama 

Podvod přes internet, důvěřivá žena zaplatila 300 tisíc korun

24.9.2018  •  Krimi  • 
čtenost 1557

Případem podvodu přes internet se v současné době zabývají policisté z Trutnova. Žena z Trutnovska se začátkem roku seznámila přes sociální sítě s dosud neznámým mužem. Několik měsíců si s ním dopisovala a on tak získával její důvěru. Potom ji požádal o převzetí větší částky peněz.

Podvod přes internet, důvěřivá žena zaplatila 300 tisíc korun

„Ty ji měly být zaslány prostřednictvím přepravní společnosti ze zahraničí na její jméno. Samozřejmě, že neznámý podvodník měl dokonale připravenou legendu, proč potřebuje peníze přepravit právě tímto způsobem, přičemž žena jeho příběhu uvěřila a souhlasila,“ popsal případ policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Při převozu zásilky však nastaly komplikace vyžadující uhrazení několika poplatků. „Ty nebyly zrovna nejnižší, ale bohužel žena muži natolik důvěřovala, že v konečném součtu zaslala na bankovní účet do ciziny částku téměř 300 tisíc korun. Když však ani tato suma nestačila k úspěšnému doručení, začala tušit, že se stala obětí promyšleného podvodu,“ uvedl mluvčí. Teprve potom se obrátila na policisty. Pachateli hrozí pět let vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama