reklama 

Cizinec, který se dopustil loupeže, byl zadržen a skončil ve vazbě

25.3.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1268

Na parkovišti jednoho obchodního domu v Trutnově si v polovině prosince loňského roku krátce po půlnoci třiatřicetiletý cizinec vyhlédl svou oběť, kterou oslovil s žádostí o půjčení mobilního telefonu. Když mu nebylo vyhověno, použil násilí, telefon a peněženku s doklady i platební kartou přepadenému ukradl.

Cizinec, který se dopustil loupeže, byl zadržen a skončil ve vazbě

„Na místo loupeže obviněný, který byl kriminalisty ve spolupráci s celníky zadržen koncem minulého týdne, přijel osobním autem, přestože není držitelem řidičského oprávnění. Kromě loupeže se ještě v Trutnově vloupal do sklepa bytového domu, kde odcizil jízdní kolo a drogistické zboží. Tím způsobil škodu ve výši téměř 18 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Na pachatele hlídka celníků narazila při kontrole zaparkovaného osobního vozidla nedaleko hraničního přechodu v Královci. Při tom vyšlo najevo, že muž je v České republice nezákonně. Na konci ledna tohoto roku byl totiž za trestnou činnost na českém území odsouzen k vyhoštění až do roku 2021. Cizinec po zadržení a výslechu skončil v policejní cele a v pátek ho poslal soudce do vazby. Hrozí mu deset let vězení. Kriminalisté nyní prověřují i verzi, zda měl muž nějakého komplice.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama