reklama 

Mravnostní krimi: pohlavních zneužití 12 a znásilnění 9

3.3.2019  •  Krimi  • 
čtenost 2950

Do jedné z nejzávažnějších kategorií patří z pohledu policie mravnostní kriminalita. Ta se nevyhýbá ani trutnovskému regionu. V minulém roce došlo k mírnému nárůstu této trestné činnosti oproti roku 2017 z 24 na 29 skutků. Objasněnost byla nižší a činila 72,41 procenta, což je o zhruba 15 procent méně než rok předtím.

Mravnostní krimi: pohlavních zneužití 12 a znásilnění 9

Z těch závažnějších policie vyšetřovala dvanáct pohlavní zneužití, devět znásilnění, jedno výtržnictví a jedno šíření dětské pornografie. „Je zcela zřejmé, že ubývá závažná mravnostní trestná činnost, přičemž se ta běžná, mezi kterou patří dobrovolný pohlavní styk s osobou do patnácti let, mírně zvýšila. Rozhodně nejde o alarmující čísla, která byla běžná ještě do roku 2016, kdy došlo k 72 skutkům,“ uvedl šéf trutnovských policistů Pavel Škandera.

Zajímavostí je, že v minulém roce na Trutnovsku nedošlo k žádnému činu z oblasti mravnostní kriminality na sociálních sítích, přestože je tento fenomén stále velice rozšířený. „V rámci celé České republiky došlo k mnoha případům zaslání intimních fotografií mladých dívek a chlapců neznámým osobám, které pak pod pohrůžkou zveřejnění fotografií požadovali další obdobné materiály,“ dodal vedoucí policistů v Trutnově.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama